українська російська англійська
Дмитро Табачник: У 2011 році затверджено 34 державних стандарти з професій, що користуються попитом на ринку праці
16.02.2012 | 09:35
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

У 2011 році затверджено 34 державних стандарти з професій, що користуються попитом на ринку праці. Про це під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів розповів Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Він зазначив, що у розробленні цих стандартів  активну участь брали і роботодавці, і науковці.

Прикладом такої співпраці, за словами Міністра, є агрегований або розширений державний стандарт по професії «Зварювальник».

«Ця професія дуже витребувана на ринку праці. Цей стандарт розробляли разом з Інститутом електрогазозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України. Стандарт був підготовлений відповідно до міжнародного стандарту якості ISO. І відповідний галузевий сертифікат також відповідає міжнародним стандартам», - розповів Міністр.

«Зараз у стадії розробки знаходиться ще з понад 60 державних стандартів з актуальних на ринку праці професій.  Практично вже завершені такі державні стандарти, як наприклад: «Верстатник широкого профілю», «Деревообробник будівельний», «Опоряджувальник будівельний», який об’єднує 6 професій,  «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж» та інші. Крім того, важливим в системі розвитку професійно-технічної освіти є залучення соціальних партнерів. У минулому році Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вперше уклало договори про співпрацю і з Федерацією роботодавців, і з відомою компанією СКМ, і з групою роботодавців хімічної галузі GROUP DF», – сказав він.

Серед прикладів співпраці з соціальними партнерами, за словами Дмитра Табачника, – є співпраця з компаніями-виробниками будівельного спрямування «Хенкель Баутехнік Україна» та «Кнауф Маркетінг Україна». «Сьогодні разом з цими компаніями, на базі професійно-технічних навчальних закладів функціонують 24 навчально-практичних інноваційних центрів з підготовки робітників найвищої кваліфікації. Створено різні модулі. Цього року створимо ще 3 таких центри», – підкреслив Міністр.

Як зазначив Дмитро Табачник, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту почало активно впроваджувати конкурси фахової майстерності серед учнів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів.

«Вони користуються надзвичайною популярністю. У 2011 році 30 переможців таких конкурсів відзначено стипендією Президента України, а в цьому році заплановано проведення 5 конкурсів з таких робітничих професій: агент з організації туризму, слюсар з ремонту автомобілів, пекар, монтажник гіпсокартонних конструкцій та продавець продовольчих товарів», - резюмував Міністр.

 

 

версія для друку