українська російська англійська
Обласну програму поліпшення стану безпеки праці на 2012-2016 роки прийнято на Вінниччині
16.02.2012 | 13:10
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

 

Обласна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012-2016 роки підтримана Вінницькою обласною радою. Регіональну програму, що враховує промислові ризики в галузях виробництва, характерні для всієї області, було сформовано відповідно до Концепції Загальнодержавної цільової програми.

Здійснено глибокий аналіз комплексу проблем, що роками накопичувались у різних галузях. Зокрема,  вивчались  проблеми  подібних галузей в інших регіонах,  які призвели до трагічних наслідків.  Це і нещасний випадок у  лікарні м. Луганська, де у 2010 році вибухнув кисневий балон, і вибух котла 12 грудня 2011 року у Шупиківському навчально-виховному комплексі Київської області та вибух котла у вищому професійному училищі у селі Заболотному Вінницької області.

Серед іншого, автори обласної програми порушили проблему технічного стану будівель і споруд суб’єктів господарювання бюджетної сфери, які експлуатуються з ознаками аварійності без обстеження і паспортизації.

У програмі передбачено і блок питань спрямований на профілактику і запобігання травматизму під час виробничої діяльності: проведення навчання посадових осіб, конкурсів, просвітницька робота через засоби масової інформації.

Всі ці заходи спрямовано на збереження та оздоровлення трудового потенціалу Вінниччини, підвищення працездатності та функціональних можливостей працівників, поліпшення добробуту області, зниження ризику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме зменшенню видатків з державного бюджету на їх ліквідацію та відшкодування шкоди потерпілим на виробництві.

Виконання всіх заходів та завдань передбачених у Програмі можливе лише за належного фінансування. Воно здійснюватиметься у передбачуваному законодавством порядку за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, обласного та  місцевих бюджетів,  коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Нагадаємо, 31 серпня 2011 року Кабінет Міністрів України видав Розпорядження № 889-р, яким затверджено Концепцію Загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки гігієни праці та виробничого середовища на 2012-2016 роки. У Загальнодержавній програмі передбачено розробку регіональних програм.

 

версія для друку