українська російська англійська
Сумщина стала пілотною областю з запровадження енергозберігаючих технологій
16.02.2012 | 15:26
Сумська ОДА

Сумщина стала пілотною областю з запровадження енергозберігаючих технологій. Про це повідомив голова Сумської облдержадміністрації, відкриваючи спеціалізовану виставку «Енергоефективність та енергозбереження».

«Реалізація в області енергоощадних технологій передбачає не лише утеплення фасадів чи заміну вікон, у першу чергу, це – закупівля котлів для бюджетних установ та їх перехід на альтернативні види палива», – наголосив Юрій Чмирь.

З цією метою, за словами губернатора, в області створена програма впровадження енергоощадних технологій в галузі економіки, житлово-комунального господарства та соціальної сфери.

Не менш важливою подією стала і сьогоднішня виставка, яка зібрала споживачів «газових послуг» та провідних виробників енергоощадних агрегатів.

«Голови райдержадміністрацій, присутні на виставці, мають укласти угоди з виробниками на постачання обладнання, аби вже до наступного опалювального сезону оснастити ним комунальні заклади», – зазначив керівник області.

За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи Деркача, на разі на Сумщині налагоджено виробництво сучасних твердопаливних котлів на промислових підприємствах ПАТ «Лебединський завод «Моторсіч», Глухівський завод «Електропанель» концерну «Укрросметал», у ТОВ «Енергоконсалтинг – XXI». Як наслідок, бюджетні установи регіону у 2011 році зменшили споживання природного газу на 9%, зекономивши на цьому 27 мільйонів гривень. До того ж, 50% котлів цієї сфери працюють на твердому паливі.

У виставці, що проходить на базі виставкового центру «Іллінський» торгово-промислової палати, беруть участь понад 40 вітчизняних підприємств, які спеціалізуються на виготовленні енергоощадного обладнання. Сумщина не залишилась осторонь і продемонструвала свої здобутки у цій сфері. Серед них – твердопаливний котел з коефіцієнтом корисної дії 96%. Це, на думку радника голови облдержадміністрації Марка Бефмана, надзвичайно  високий показник роботи.

«Запровадивши енергозберігаючі технології, ми звільнимось від газової залежності, місцеві виробники отримають замовлення, а це – нові робочі місця, надходження до бюджету», –  підсумував Юрій Чмирь.

версія для друку