українська російська англійська
На Донеччині зменшується кількість дітей-сиріт
16.02.2012 | 15:53
Донецька ОДА

Захист прав і законних інтересів, а також забезпечення всебічного розвитку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стали провідними темами для обговорення під час наради під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького та за участі Уповноваженого Президента України  у справах дітей Юрія Павленка, що відбулася в Донецьку.

На нараді  розглянуто питання щодо стану справ із захисту прав дітей на Донеччині, влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, шляхом усиновлення та опіки, а також обговорено основні механізми щодо вирішення питань у поточному році.

Внаслідок роботи, спрямованої на забезпечення найвищих інтересів дитини шляхом влаштування на виховання до сімей громадян, в Донецькій області вдалося досягти зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування. 

У цьому контексті голова  Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький відзначив: «Мене дуже радує той факт, що в результаті цілеспрямованої роботи, що проводять наші служби у справах дітей в містах і районах області, в регіоні поступово зменшується кількість дітей-сиріт. Захист прав дітей буде і надалі залишатися основним напрямком дій органів виконавчої влади на Донеччині в соціально-гуманітарній сфері, адже ми розуміємо, що діти –це наше майбутнє».

Довідково:

 Чисельність дитячого населення Донецької області станом на 01.01.2012 року становить 665 199  осіб.

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області,  завдяки скоординованій роботі служб у справах дітей регіону, зменшується,  що відповідає завданням держави в цій сфері.

За останні 5 років  кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на Донеччині зменшилась  на 25%:   з   13 815 дітей  на початку  2007 року  до  10 374   на  початку   2012 року. Зокрема, зменшення за  2011 рік склало 2,75 %.

Системна і послідовна робота служб у справах дітей сприяла тому, що національне усиновлення в області перевищує іноземне. Так, протягом минулого року  в області  усиновлено 400 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 230 – національне усиновлення, 170 –іноземне.

Мережею дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей охоплено всі райони та міста області.

Протягом 2011 року в області створено 6 дитячих будинків сімейного типу  (всі на базі раніше існуючої прийомної сім’ї) та 42 прийомні сім’ї, до яких влаштовано 124 дитини-сироти, що на 23 дитини більше, ніж у минулому році.                  

версія для друку