українська російська англійська
Реформування системи управління державними фінансами відбудеться за міжнародними стандартами
16.02.2012 | 16:51
Прес-служба Міністерства фінансів

15 лютого в Міністерстві фінансів України під головуванням першого заступника Міністра Анатолія Мярковського проведено перше засідання робочої групи з підготовки проекту плану щодо реформування системи управління державними фінансами.

Робочу групу сформовано в рамках діалогу між Урядом України та Європейським Союзом з питань фінансово-економічного і технічного співробітництва та за результатами попередніх домовленостей між Сторонами.

У засіданні взяли участь експерти державних органів влади України та представники Європейської Комісії і Світового банку.

Відкриваючи засідання перший заступник Міністра фінансів Анатолій Мярковський відзначив важливість проведення спільної роботи з актуальних питань двостороннього та багатостороннього міжнародного співробітництва. При цьому, головним пріоритетом було визначено, перш за все, забезпечення максимально інтенсивного рівня діалогу між Україною та Європейським Союзом.

Під час засідання перший секретар/керівник другого відділу програм допомоги «Сталий розвиток: економічний/торговий та територіальний» Хосе Роман Леон Лора підтримав створення такого дорадчого органу та зауважив, що проект Плану сприятиме поновленню активної двосторонньої співпраці з українською стороною в рамках інструментів фінансового співробітництва.

У свою чергу старший економіст Представництва Світового банку в Україні Світлана Будаговська зазначила, що співробітництво Світового банку з Урядом України у сфері державних фінансів має позитивну історію, зокрема, в рамках проектів щодо створення Казначейства та «Модернізація державних фінансів України». Тому нещодавно підготовлене Світовим банком дослідження у сфері управління державними фінансами України PEFA має також використовуватися як підґрунтя для подальшої роботи.

Також на засіданні були обговорені подальші питання для розгляду робочої групи та питання щодо закріплення статусу цього дорадчого органу, механізм та алгоритм роботи, часові рамки, а також результати роботи, яких має бути досягнуто.

Робота групи зосереджуватиметься безпосередньо на питаннях управління державними фінансами, приведення української системи зовнішнього аудиту у відповідність до міжнародних стандартів, відшкодування ПДВ, покращення доступу громадськості до інформації з питань бюджетування, розвитку системи боротьби з корупцією, приведення системи державних закупівель у відповідність до європейських стандартів тощо.

 

 

версія для друку