українська російська англійська
У Мінкультури обговорили законопроект щодо авторського права та суміжних прав
16.02.2012 | 17:18
Прес-служба Міністерства культури

У Міністерстві культури під головуванням Міністра Михайла Кулиняка відбулось обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав»  (законопроект № 6523).

В обговоренні взяли участь представники професійного середовища, чия діяльність пов’язана з питаннями авторського права: Олександр Злотник, композитор, голова Об’єднання громадських організацій «Всеукраїнське агентство авторів»;  Олексій Потапенко (Потап), співак;  Дмитро Прикордонний, Директор Коаліції продюсерів України; Олег Ступка, президент Спілки звукорежисерів України; Петро Заїка, перший заступник голови Національної всеукраїнської музичної спілки; Михайло Захаревич, генеральний директор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка; Петро Чуприна, генеральний директор Національного театру опери та балету; Борис Куріцин, керівник літературно-драматургічної та інформаційно-аналітичної частини Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки; Володимир Чепелик, Голова Національної спілки художників України; Євген Шевченко, Голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України;  Володимир Шовкошитний, заступник Голови Національної спілки письменників України;  Ірина Абдуліна, головний редактор журналу «Інтелектуальна власність», представники медіа-сектору.

Більшість учасників обговорення висловили своє негативне ставлення до деяких положень законопроекту, який не пропонує прозорих соціальних відносин у цій галузі, та містить нечітко сформульоване поняття «автор».

У ході обговорень відзначено, що це перше обговорення даного законопроекту із громадськістю. Учасники висловили одностайну думку щодо необхідності посилення ролі Міністерства культури у питаннях захисту прав авторів та виконавців, а також участі цього органу в процесі управління правами.

Під час свого виступу Олексій Потапенко висловив прохання до законотворців якомога швидше прийняти Закон, котрий дозволятиме авторам текстів та музики отримувати зароблені гроші, та зазначив, що у Росії вже давно розраховуються з артистами за цивілізованими схемами, а в Україні й досі пропонують копійки.

За результатами обговорення Михайло Кулиняк запропонував звернутись до профільного Комітету Верховної Ради зі зверненням від представників творчих спілок, громадських організацій, спеціалістів у сфері авторського права та суміжних прав щодо включення до проекту Закону пропозицій, які будуть напрацьовані робочою групою, створеною при Міністерстві культури України.

 

 

версія для друку