українська російська англійська
У березні Мін'юст розпочне відбір адвокатів, які надаватимуть громадянам безоплатну вторинну правову допомогу
17.02.2012 | 10:12
Прес-служба Міністерства юстиції

У березні поточного року Міністерство юстиції розпочне відбір адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».  Відповідний План щодо організації та проведення конкурсів з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

 

Так, у березні-квітні поточного року Міністерством юстиції будуть створені конкурсні комісії з відбору адвокатів та розроблено перелік питань для анонімного письмового тестування адвокатів, які використовуватимуться при проведенні конкурсу.

 

До 26 березня буде оприлюднене оголошення про проведення конкурсів. Передбачається, що такі оголошення будуть розміщені  на офіційних веб-сайтах Мін’юсту, Центру правової реформи і законопроектних робіт, головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також у місцевих засобах масової інформації, як обласного, так і районного рівня.

Сам конкурс із відбору адвокатів планується провести до 18 травня цього року. Після чого Мін‘юстом будуть сформовані локальні реєстри адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору

Це буде першим досвідом проведення подібного конкурсу в рамках розбудови системи безоплатної правової допомоги України. За його результатами можна буде виявити недоліки та підготувати зміни до відповідних нормативно-правових актів з метою їх усунення.

План передбачає низку заходів інформаційного характеру, якими супроводжуватиметься не лише проведення конкурсу, а й розбудова системи надання безоплатної правової допомоги загалом. Так, починаючи з березня на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції, веб-сайтах головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з’являться спеціальні рубрики (банери) «Безоплатна правова допомога», які оперативно інформуватимуть громадськість про події, що відбуваються у ході розбудови цієї системи в Україні.

Довідково: Як відомо, Закон України «Про безоплатну правову допомогу», набрав чинності 9 липня 2011 року.

Після ухвалення Закону, з липня 2011 року, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

На сьогодні, в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 745 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

Згідно із Законом, до 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

У повному обсязі, передбаченому Законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.

 

версія для друку