українська російська англійська
Обговорено питання забезпечення якості освіти, зокрема в сільській місцевості та новий зміст освіти для 5-9 класів
17.02.2012 | 10:51
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

16 лютого у Комунікативному центрі Уряду відбулася відеоконференція заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського та освітян Дніпропетровської, Львівської, Харківської та Одеської областей на тему: «Забезпечення якості освіти, зокрема в сільській місцевості. Новий зміст освіти для 5-9 класів. Стан та перспективи розвитку освіти в сільській місцевості».

Відеоконференція проводилася на базі дистанційних центрів Національної академії державного управління при Президентові України.

Також участь у заході взяли: директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Олег Єресько, заступник директора департаменту економіки і фінансування Міністерства Ольга Щеглова, начальники підрозділів освіти обласних та районних державних адміністрацій, керівники дошкільних, загальних середніх та вищих навчальних закладів, представники громадських організацій та засобів масової інформації та ін.

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський відкриваючи відеоконфенцію зазначив, що ця зустріч є дуже корисною, оскільки всі поставлені запитання допоможуть у підготовці важливого заходу – парламентських слухань із питань освіти у сільській місцевості, які відбудуться 14 березня 2012 року.

Борис Жебровський звернувся до освітян з проханням долучатися до обговорення навчальних програм: «Йде серйозна робота над навчальними програмами для 5-9 класів. Робочі групи були в Міністерстві, ми з’ясували наші позиції, всі працюють. Тому є прохання: почав працювати форум на нашому сайті, мета якого – обговорити всі пропозиції, від учителя до академіка. Тобто з’ясувати, які у них є пропозиції до цих програм. Також на нашому сайті є списки усіх членів робочих груп з кожного предмету з електронними адресами. Тому кожен може вийти на будь-якого члена робочої групи з будь-якого предмету й так само підказати або запропонувати якусь ідею».

Як зазначив заступник Міністра, 1 березня на сайті Міністерства будуть розміщені всі проекти програм для 5-9 класів і буде запропоновано протягом місяця їх обговорити. «Хочемо, щоб це були надсучасні програми, які б робили українською школу, такою, щоб ніхто вже не мав питань, чи йдуть реформи», - розповів Борис Жебровський.

«З 1-2 квітня починається громадський захист навчальних програм в Будинку вчителя за кожним предметом, крім трьох. 23 квітня вперше відбудеться з’їзд вчителів математики, вчених-математиків, де вони обговорять нову програму і хід реалізації Державної програми розвитку природничо-математичних наук; а 24 (ред. – квітня) – з’їзд інформатиків», – поінформував присутніх заступник Міністра.

Борис Жебровський наголосив: «Першого вересня, це по суті, старт нової української школи. Це перехід початкової школи на нові програми».

Далі освітяни та громадськість Дніпропетровської, Одеської, Харківської та Львівської областей поставили присутнім в київській студії низку запитань. Зокрема, вони стосувалися питань щодо реалізацій програми «Шкільний автобус», функціонування освітніх округів у сільській місцевості, дистанційної та інклюзивної освіти в сільських школах, інформаційного наповнення підручників, єдиного мультимедійного контенту, удосконалення підходів до фінансових розрахунків навчальних закладів у сільській місцевості, проблеми патріотичного виховання, оптимізації шкільної мережі, організації шкільного харчування тощо.

Заступник Міністра Борис Жебровський, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько та заступник директора департаменту економіки і фінансування Міністерства Ольга Щеглова відповіли на запитання та пообіцяли, порушити проблемні питання під час парламентських слухань 14 березня 2012 року.

 

 

версія для друку