українська російська англійська
На Луганщині найвищий рівень розвитку інклюзивної освіти в Україні
17.02.2012 | 15:53
Луганська ОДА

На Луганщині найвищий рівень розвитку інклюзивної освіти в Україні, - про це заявив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко в ході прес-конференції в Луганській облдержадміністрації.

Він зазначив, що відвідав уже більше 20 областей України і в кожній з них можна виділити свою специфіку. «Якщо в Харківській області найбільше серед регіонів Україні розвинена системи сімейних форм виховання, а в Дніпропетровській йде реформування системи інтернатів, то в Луганській області - найбільший рівень розвитку інклюзивної освіти, він у декілька разів більше, ніж в інших регіонах України», - заявив Юрій Павленко.

За його словами, завдяки цьому більше 3,5 тис. дітей з особливими потребами у розвитку мають можливість здобути освіту, не залишаючи при цьому свою сім'ю, можуть навчатися не в спецінтернатах, а в загальноосвітніх школах, разом зі своїми однолітками. Тільки в Луганську більше половини дітей-інвалідів навчаються за інклюзивним програмами. «В інших областях ця цифра - 7-10 дітей на область», - зауважив Юрій Павленко.

Він зазначив, що тільки в минулому році Міністерство освіти і науки України затвердило наказ про інклюзивну освіту, з'явилася нормативна база, а на Луганщині ця робота вже розгорнута і активно просувається.

«Я планую сьогодні побувати в Луганському інституті післядипломної педагогічної освіти та детальніше ознайомитися з розробленим цим інститутом курсом підготовки вчителів для інклюзивного навчання школярів», - розповів Юрій Павленко. Він також заявив, що розглядає можливість запросити до Адміністрації Президента України фахівців Ліппі як методичних консультантів для поширення досвіду Луганщини з інклюзивної освіти в інших регіонах України.

 

версія для друку