українська російська англійська
Держземагентство: Назріла необхідність збільшити фінансові ресурси територіальних громад
20.02.2012 | 11:16
Державне агентство земельних ресурсів

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №10051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення», яким пропонується розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі одного відсотка від нормативної грошової оцінки землі. Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом. Це, за розрахунками розробників законопроекту, дасть змогу місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5 - 4,5 млрд грн. на фінансування розвитку сільської місцевості. Введення цього збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також надходять до місцевого бюджету. Як уже повідомлялось, заради підтримки села 1 січня 2012 року Уряд вперше з 1995 року підвищив оціночну нормативну вартість землі на 75,6 відсотка.

«Черговим рішучим кроком влади  на шляху завершення  земельної реформи стане ухвалення цього законопроекту, який має стати основою системної роботи щодо підтримки нашого села і власне селянина, усіх, хто мешкає та працює на землі. З кожним роком спостерігається все більший та відчутніший занепад села, сотні поселень зникають з мапи держави, що в цілому впливає на стан продовольчої безпеки України та розвиток аграрного сектора економіки, - зазначає з цього приводу Голова Державного агентства земельних ресурсів України  Сергій Тимченко. - Тому назріла нагальна необхідність у створенні належних умов для збільшення та концентрації фінансових ресурсів в бюджетах територіальних громад та забезпечення їхнього стабільного поповнення».

Розробники законопроекту доводять, що його прийняття дозволить суттєво збільшити грошові надходження до доходної частини місцевих бюджетів України та стимулюватиме виділенню коштів на розвиток села безпосередньо з бюджетів територіальних громад, сприятиме більш раціональному використанню земельних ресурсів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

 

версія для друку