українська російська англійська
Інвесторам запропонують модернізувати столичні мережі водопостачання та водовідведення
20.02.2012 | 16:32
Київська МДА

Інвестиційний проект модернізації мереж водопостачання та водовідведення міста ПАТ «АК «Київводоканал» буде запропоновано інвесторам першого Київського інвестиційного форуму на умовах державно-приватного партнерства.

Модернізація мереж передбачена міською програмою «Питна вода міста Києва на 2011-2020 роки», до якої, зокрема, увійшли розвиток водопровідних станцій, розвиток підземних водозаборів і системи децентралізованого водопостачання, відновлення, оптимізація та розвиток системи розподілення води, а також підвищення ефективності експлуатації й обслуговування системи.

Так, за даними Головного управління економіки та інвестицій, загальна вартість заходів програми становить 7,8 млрд. грн., які планується розподілити між державним і міським бюджетом, ПАТ «АК «Київводоканал» та інвесторами.

Передбачено, що у разі зацікавленості інвесторів, проект буде реалізовано за схемою державно-приватного партнерства, згідно якої Київська міська рада надає майно, землю, затверджує тарифи та контролює виконання модернізації, а приватний партнер забезпечує фінансування, організовує будівництво, купує обладнання та забезпечує реалізацію проекту. 

«Київська міська влада спільно з «Київводоканалом» планує представити проект модернізації мереж водопостачання та водовідведення інвесторам Форуму як ключовий. Реалізація проекту дозволить місту вирішити існуючі проблеми з водопостачання та водовідведення і суттєво підвищити якість питної води в місті. А ще зменшить втрати в мережі, які сьогодні сягають 20%. Проект планується реалізувати на умовах державно-приватного партнерства, яке передбачає співпрацю міста та інвесторів і залучення приватного капіталу до співфінансування проекту», – заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Нагадаємо, що Київський інвестиційний форум, організований КМДА, Фондом «Ефективне управління» та  видавництвом The Financial Times, відбудеться 29 березня 2012 року. Метою проведення Форуму визначено презентацію інвестиційного потенціалу Києва та конкретних проектів розвитку міської інфраструктури. На сьогоднішній день уже близько 100 іноземних інвесторів  підтвердили свою участь у Форумі.

версія для друку