українська російська англійська
Микола Азаров наполягає, що газовий контракт треба переглянути найближчим часом
20.02.2012 | 17:58
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з Головою Державної Думи Російської Федерації Сергієм Наришкіним. Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва та стан реалізації спільних проектів.

Зокрема, Микола Азаров підкреслив, що уніфікація технічних регламентів і стандартів дозволить активізувати рівень двосторонньої торгівлі та зніме проблемні питання, які інколи виникають у торгових відносинах. «Уніфікація технічних регламентів дозволить значно спростити нашу взаємодію і усуне ті проблемні питання, які інколи виникають в процесі нашої співпраці», - сказав він.

У свою чергу Голова Держдуми РФ запропонував зосередитися на уніфікації технічних регламентів у тих галузях, де найбільша інтенсивність торгівлі.

«Ми вважаємо, що в торгівлі між нашими країнами, необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб у першу чергу погодити та синхронізувати стандарти і технічні регламенти щодо особливо чутливих позицій, товарних груп, за якими іде інтенсивна торгівля», - сказав Сергій Наришкін. Крім того, він додав, що ратифікація угоди про створення зони вільної торгівлі в СНД значно спростить режим торгівлі, зокрема, і між нашими країнами.

Глава Уряду також наголосив, що  взаємовигідне рішення щодо перегляду газових контрактів повинно бути знайдено найближчим часом. «Ми докладаємо значних зусиль для того, щоб знайти передусім взаємовигідний та взаємоприйнятний варіант вирішення цієї задачі. Рішення повинно бути знайдене найближчим часом», - зазначив Микола Азаров. Він додав, що зараз українська промисловість платить за газ $560 доларів за тисячу кубометрів. «Це рекордна ціна. Такої ціни у Європі практично немає», - констатував Прем’єр.

 

версія для друку