українська російська англійська
Держгірпромнагляд звертає увагу на небезпеку використання газових балонів у закладах громадського харчування
21.02.2012 | 11:24
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Неправильне використання газобалонних установок та неналежне їх наповнення взимку може призвести до особливо тяжких наслідків. Держгірпромнагляд застерігає усіх суб’єктів господарювання, що використовують у своїй діяльності газ пропан-бутан: для його безпечної експлуатації необхідно користуватися послугами спеціалізованих підприємств газового господарства, які гарантуватимуть правильне наповнення балонів та їх герметизацію.

Наповнення балонів на автомобільних газових заправках, що не мають спеціального обладнання для контролю ступеню наповнення ваговим методом, заборонено і становить смертельну небезпеку.

Нагадаємо, влаштування газобалонних установок скрапленого вуглеводневого газу в  ресторанах та кафе допускається лише за проектною документацією, що має відповідати вимогам чинних Державних будівельних норм, Правил безпеки систем газопостачання України та інших нормативних актів. На зберігання та застосування балонів повинен бути оформлений дозвіл Держгірпромнагляду.

Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію газових балонів та газового обладнання у підприємствах торгівлі покладається на їх власників. Особи, винні у порушенні Правил безпеки систем газопостачання України, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

версія для друку