українська російська англійська
МОНмолодьспорту: Розроблення Національної рамки кваліфікацій - вагоме досягнення освітянської спільноти у 2011 році
21.02.2012 | 15:37
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Розроблення Національної рамки кваліфікацій стало одним з найважливіших досягнень МОНмолодьспорту та вітчизняної освітянської громадськості у 2011 році. Про це заявив Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма на відкритті Міжнародного семінару «Заходи із впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) для навчання впродовж життя», який проходить сьогодні у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.

У заході беруть участь члени робочих груп з питань розроблення НРК та професійних стандартів, представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів України, вітчизняні експерти й представники міністерств, роботодавців, промислових секторів, міжнародні модератори з Ради Європи, Європейського фонду освіти, Естонського кваліфікаційного агентства та інші.

Євген Суліма подякував усім партнерам за співпрацю та підтримку розроблення і впровадження НРК в Україні. «Завдяки спільній роботі усіх заінтересованих сторін, у тому числі об’єднань організацій роботодавців, професійних спілок, профільних міністерств, 23 листопада 2011 року Урядом ухвалено рішення прийняти постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національної рамки кваліфікацій». Ми підкреслюємо важливість підтримки та експертної допомоги Ради Європи і Європейського фонду освіти для подальшої роботи з впровадження Національної рамки кваліфікацій», - сказав Перший заступник Міністра.

За словами Євгена Суліми, за допомогою Європейської Комісії та Британської Ради в Україні у 2012 році планується розпочати проект Твіннінг, спрямований на підтримку впровадження Національної рамки кваліфікацій у сфері професійно-технічної освіти.

Також Перший заступник Міністра повідомив, що «за підтримки Британської Ради в Україні у минулому році розпочато спільний проект Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, корпорації «Систем Кепітал Менеджмент» та Конфедерації роботодавців України зі створення нових професійних стандартів, а на їх основі – нових  галузевих стандартів вищої освіти та державних стандартів професійно-технічної освіти. У рамках пілотного проекту обрано декілька галузей знань - «Металургія та матеріалознавство», «Енергетика та енергетичне машинобудування» та «Журналістика та інформація».

Євген Суліма підкреслив, що впровадження НРК «пов’язується з необхідністю розроблення і модернізації цілої низки документів, які забезпечуватимуть подальший розвиток реформ у сфері освіти і праці, формування ефективної системи кваліфікацій. А це означає перегляд усіх аспектів діяльності, що стосуються механізмів взаємозв’язку освіти та професійної підготовки і ринку праці, інституційні зміни, реформування системи забезпечення якості, перегляд процесів, що стосуються визнання, оцінювання та присудження кваліфікацій».

У свою чергу, менеджер програм Європейського фонду освіти в Україні Тімо Куусела подякував Міністерству за дуже активну співпрацю впродовж розроблення Національної рамки кваліфікацій та під час підготовки семінару.

«Сьогодні ми говоритимемо про роль професійних стандартів, про те, як перейти на кваліфікації, на освітні програми.  Також ми обговоримо проект плану дій по впровадженню Національної рамки кваліфікацій», - повідомив Тімо Куусела.

Представник Ради Європи Жан-Філіп Рестуйе у короткому виступі окреслив низку важливих питань, які необхідно обговорити під час семінару: «Україна - одна з країн, де створення Національної рамки кваліфікацій є частиною реформи вищої освіти. Тому, це вимагає від нас переглянути всю систему вищої освіти та всі її складові. Чотири основні задачі: перше – стосується навчання протягом життя і вищої освіти – включити всі зацікавлені сторони в процес обговорення Національної рамки кваліфікацій. Друге – регіональна освіта. В Європі питання регіональних кваліфікацій є дуже важливим. Третє – забезпечення якості в системі освіти. Четверте – при створенні Національної рамки кваліфікацій ми говоримо про зв’язок вищої освіти і професійної. Національна рамка кваліфікацій повинна включати всі аспекти вищої освіти…».

Міжнародний семінар «Заходи із впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) для навчання впродовж життя» проходитиме 21-22 лютого 2012 року у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.

 

версія для друку