українська російська англійська
Під час проведення Євро-2012 контроль повітряного простору - один з найважливіших елементів безпеки
21.02.2012 | 16:36
Прес-служба Міністерства оборони

Контроль повітряного простору є найважливішим елементом системи безпеки районів проведення Євро-2012. На цьому 21 лютого наголосив начальник оперативного управління – заступник начальника штабу Командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Віктор Гамора під час брифінгу для представників акредитованого в Україні військово-дипломатичного корпусу.

«На сьогодні в Україні відпрацьовано загальний і регіональні плани прикриття районів проведення Євро-2012. Складені плани підготовки озброєння та військової техніки, особового складу до виконання завдань з антитерористичного забезпечення. На рівні двосторонніх зустрічей опрацьовуються питання взаємодії з суміжними державами щодо порядку обміну інформацією про повітряну обстановку тощо», – повідомив він.

З огляду на це, Україна розглядає співпрацю з Альянсом в рамках Програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку як один із напрямів удосконалення взаємодії у сфері координації повітряного руху з сусідніми країнами.

«Головною метою участі України в цій програмі є створення у Збройних Силах України альтернативної системи раннього радіолокаційного попередження, що сприятиме забезпеченню захисту її національних інтересів», – зазначив він.

У свою чергу начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Петрушенко зазначив, що до виконання завдань з протиповітряної оборони районів проведення Євро-2012 Міністерство оборони України готує сили і засоби спільно з центральними органами виконавчої влади, іншими міністерствами та відомствами.

« У складі Міжвідомчого координаційного штабу з питань безпеки та правопорядку під час підготовки та проведення Євро-2012 створено профільну групу Міністерства оборони України, яка відповідає за порядок використання, введення обмежень і захисту повітряного простору над місцями проведення Євро-2012», – повідомив він.

Як він додав, у березні – квітні цього року в рамках роботи з підготовки до Євро-2012 планується провести спільне навчання визначених сил і засобів протиповітряної оборони Збройних Сил України та Війська Польського. В ході цього навчання відпрацьовуватимуться порядок взаємооповіщення про повітряну обстановку, питання взаємодії та застосування чергових сил з припинення порушень правил використання повітряного простору та можливого здійснення терористичного акту з повітря.

Крім того, у квітні планується провести одразу два двосторонні – українсько-білоруське та українсько-російське – командно-штабні тренування з органами військового управління та черговими силами з протиповітряної оборони. А на травень заплановано проведення комплексу тренувань з підрозділами Збройних Сил України, які залучаються до виконання завдань Євро-2012 із задіянням сил і засобів суб’єктів боротьби з тероризмом.

 

версія для друку