українська російська англійська
Безлад в роботі Інтернет-провайдерів кримської столиці загрожує безпеці населення
21.02.2012 | 17:36
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Самовільно встановлені на об'єктах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Сімферополя, телекомунікаційні мережі та технічні засоби телекомунікацій, розміщені з порушенням Правил безпеки систем газопостачання України (НПАОП 0.00-1.20-98), Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів (НПАОП 0.00- 1.02-08), Правил користування електричною енергією, загрожують безпеці населення і повинні бути приведені в порядок або демонтовані. Про це заявив начальник територіального управління Держгірпромнагляду в АР Крим та м. Севастополі Олег Маєвський під час громадських слухань щодо проекту регуляторного акту – рішення сесії Сімферопольської міської ради «Про Порядок розміщення слабкострумових мереж та технічних засобів телекомунікацій у м. Сімферополі».

Як пояснив начальник теруправління, претензій до роботи компаній-операторів декілька.

По-перше, категорично заборонено розміщувати будь-які засоби телекомунікацій в машинних відділеннях та шахтах ліфтів. «Жоден оператор телефонного або Інтернет-зв'язку, чи-то приватна компанія або національний оператор, чи-то комунальне підприємство, не має права розміщувати своє обладнання в машинних відділеннях та шахтах ліфтів. Ми з цим боремося постійно і закликаємо підключитися до цієї роботи керівників ЖЕО, ЖБК та комунальних підприємств, – уточнив Олег Маєвський. – Протягом минулого року ми кілька разів направляли міській владі листи після виявлення таких фактів під час планових перевірок ліфтового господарства міста».

Друга проблема – це безпечне підключення до електроенергії. «Деякі «провайдери» йдуть оригінальним шляхом, – підкреслив начальник територіального управління, – домовляються з окремими мешканцями про підключення кабелю через їхню квартиру, на умові доплати за електроенергію. Це недопустимо! Безпечну експлуатацію будь-якої установки може забезпечити тільки цивілізований договір з енергопостачальною компанією. Оскільки тільки в цьому випадку є гарантії, що будуть дотримані правила безпечної експлуатації електромереж, правила технічної експлуатації та правила користування електроустановками».

Третій момент – це прокладка проводів трубами фасадних газопроводів. Електромагнітні поля, створювані численними проводами навколо газопроводів, викликають так звану електрохімічну корозію труб, що створює реальну загрозу витоку газу.

Ще однією проблемою є безпека самих співробітників фірм, що надають телекомунікаційні послуги. «Для обслуговування цих мереж повинні залучатися навчені грамотні фахівці, які пройшли спеціальну технічну підготовку, – підкреслив Олег Маєвський. – Запитаємо у «провайдерів», які вмонтовують свої мережі по фасадах багатоповерхових будинків, чи є у них дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки – робіт на висоті? Ні! Принаймні, у нас таких дозволів ніхто не отримував. Більше того, часто в цих фірмах, офіційно працевлаштованим виявляється фактично одна людина».

версія для друку