українська російська англійська
Робота з реалізації проекту Twinning була спрямована на вдосконалення управління державним боргом та бюджетного прогнозування
21.02.2012 | 20:10
Прес-служба Міністерства фінансів України

21 лютого в Міністерстві фінансів України відбулася заключна конференція проекту Twinning «Підтримка Міністерства фінансів у сферах управління державним боргом та бюджетного прогнозування». У заході взяли участь керівництво та фахівці Міністерства фінансів, проекту Twinning, а також представники Європейського Союзу в Україні та країн консорціуму проекту.

Відкриваючи захід, Перший заступник Міністра фінансів Анатолій Мярковський перш за все відзначив, що за час реалізації проекту Twinning, який тривав майже 2 роки, відбулася активна, а головне продуктивна дискусія. Головним досягненням спільної роботи учасників проекту стало впровадження середньострокового бюджетного планування. Так у 2011 році вперше разом з державним бюджетом було розроблено та підготовлено середньостроковий Прогноз державного бюджету на 2013 та 2014 роки. За словами Анатолія Мярковського, надзвичайно важливим є те, що були проведені обговорення в наукових колах, де були визначені основні параметри та цілі середньострокового планування. «Сьогодні є чітке розуміння як будувати бюджетну політику у середньостроковій перспективі», - зазначив Перший заступник Міністра фінансів.

Керівник Управління програм допомоги в Україні, координатор з питань співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні Ендрю Расбаш зазначив, що головною метою проекту Twinning є посилення системи державних фінансів України на базі найкращого практичного досвіду ЄС та визнаних на міжнародному рівні стандартів, наближення нормативно-правової та інституційної бази до міжнародних і європейських передових практик. Як інструмент технічної допомоги Twinning сприятиме успішній реалізації реформ в Україні. Вже сьогодні відчутні значні досягнення в цьому процесі.

У свою чергу, представники країн консорціуму проекту TwinningФранція, Угорщина та Швеція висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, наголосивши на тому, що реалізація проекту Twinning є суттєвим кроком на шляху посилення професійних зв’язків України та Європейського Союзу.

«Франція, Угорщина та Швеція готові й надалі надавати практичні рекомендації та обмінюватися думками і досвідом у сфері ефективного управління державними фінансами», - констатував Франк Мордак, лідер проекту від ЄС (Франція).

Підбиваючи підсумки, Міністр фінансів Валерій Хорошковський підкреслив: «Ми позитивно сприймаємо цінності системи управління державними фінансами країн-членів Європейського Союзу. Робота з реалізації проекту Twinning була спрямована на вирішення надзвичайно актуальних питань розвитку системи державних фінансів. Це - управління державним боргом та бюджетне прогнозування».

Говорячи про результати спільної роботи, Міністр фінансів також зазначив, що знання та досвід, отримані від проекту використано під час підготовки Державного бюджету на 2013 та 2014 роки, проекту Закону «Про державний борг та гарантований борг України», визначення напрямів надання державних гарантій, формування Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2012 - 2014 роки. Окрім того, розпочато роботу з управління ризиками при наданні державних гарантій, створено нормативне підґрунтя для управління ліквідністю тощо.

«Оцінки учасників проекту від української сторони дозволяють стверджувати, що проект Twinning як інструмент технічної допомоги та обміну досвідом з впровадження найкращих практик ЄС у фінансовій сфері є на сьогодні найбільш ефективним, гнучким та адаптованим до потреб бенефіціара. Впевнений, що із завершенням роботи проекту наша співпраця не припиниться і матиме продовження у майбутньому», - підсумував Міністр фінансів Валерій Хорошковський.

версія для друку