українська російська англійська
На Чернігівщині створений перший індустріальний парк
22.02.2012 | 09:16
Чернігівська ОДА

Камвольно-суконна компанія “Чексіл” створила у Чернігові перший в області індустріальний парк. На його території вже розмістилися підприємства з виробництва запчастин, меблів, швейних та пластикових виробів, де створено близько 150 нових робочих місць.

Як повідомляє віце-президент компанії Іван Киселиця підприємство здає в оренду надлишки своїх виробничо-складських площ і обладнання, створюючи при цьому всі умови для розвитку промислового виробництва. Суб’єкт господарської діяльності забезпечується тепловою та електричною енергією, водою, каналізацією, стиснутим повітрям, іншою інфраструктурою, необхідною для роботи.

Індустріальний парк “Чексіл” займає земельну ділянку площею 35 га, на яких розміщені виробничі корпуси, допоміжні будівлі та споруди. А в них на 16 тисячах квадратних метрів – вже 34 нових господарі з Чернігова, Києва і ось-ось будуть з-за кордону. У намірах керівництва компанії – здати в оренду 100 тис. кв. м, залишивши собі 150.

За словами віце-президента КСК, при створенні індустріального парку був врахований світовий досвід. А він бере свою історію ще з 1896 року, коли таке утворення вперше з’явилося в Англії. Починаючи з 90-их років минулого століття, таку форму організації виробництва стали застосовувати країни Східної Європи та Росія. В Україні, на сьогодні, налічується близько десяти таких парків.

На переконання І.Киселиці, індустріальні парки – це шлях до ефективного використання залишеної у спадок Радянським Союзом виробничо-соціальної інфраструктури багатьох українських підприємств, яка занепадає. І йти ним варто. Тому, що парк пропонує широкий вибір послуг для потенційних клієнтів та сприяє відновленню промислового виробництва в регіонах і створенню значної кількості нових робочих місць.

версія для друку