українська російська англійська
Україна готується відзначити 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка
22.02.2012 | 10:03
Прес-служба Міністерства культури

В Міністерстві культури під головуванням Міністра Михайла Кулиняка відбулося чергове засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання.

На засіданні розглядалися питання щодо проектної документації іконостасу Успенського собору в м. Каневі, утворення Міжнародного культурно-інформаційного центру «Шевченківський дім» у будівлі культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал»; видання «Шевченківської енциклопедії» у 6-ти томах; створення, реставрації та тиражування фільмів про життя і творчість Тараса Шевченка; спільних українсько-російських заходів в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у 2014 році та ін.

Було відзначено, що питання Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання виконуються.

З метою підвищення ефективності виконання Плану заходів, було прийнято рішення створити творчу групу із членів Організаційного комітету, яка б контролювала виконання завдань, передбачених Планом заходів.

Нагадаємо, що 11 червня 2011 року Президент України Віктор Янукович своїм указом створив Координаційну раду з питань підготовки та відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Основними завданнями Координаційної ради є забезпечення ефективної взаємодії центральних та місцевих органів влади у вирішенні питань, пов'язаних із підготовкою і проведенням в Україні та за її межами ювілейних заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. В указі визначено, що Координаційну раду очолює Президент України.

 

версія для друку