українська російська англійська
У Чорному морі українські прикордонники виявили та видворили шхуну-порушника
22.02.2012 | 12:23
Прес-служба Державної прикордонної служби

Прикордонниками Азово-Чорноморського регіонального управління під час здійснення комплексу заходів щодо реалізації оперативної інформації у Чорному морі було виявлено шхуну-порушника. Патрульний літак Держприкордонслужби України, який проводив висвітлення надводної обстановки у виключній (морській) економічній зоні України, на відстані 99 морських миль на південний захід мису Тарханкут помітив іноземне рибопромислове судно. Шхуна була без розпізнавальних знаків, але з явними ознаками підготовки до проведення промислової діяльності. Здійснивши фото- та відеодокументування порушника з борту літака, у вказаний район було оперативно направлено корабель Морської охорони „Миколаїв”. Проводячи спеціальну операцію (літак скеровував дії корабля), виявлену шхуну було видворено за межі виключної (морської) економічної зони України.

Про факт виявлення рибопромислового судна Державна прикордонна служба України оперативно поінформувала своїх колег з Туреччини, Румунії та Болгарії.

Згодом румунська сторона повідомила про виявлення ними у своїй економічній зоні судна, яке активно готувалось до вилову риби.

Про події, які сталися у виключній (морській) економічній зоні України

Державна прикордонна служба України проінформувала Міністерство закордонних справ та Посольство Туреччини в Україні. Також турецькій стороні були передані усі зафіксовані фото- та відеоматеріали порушення.

Варто зауважити, що така плідна співпраця прикордонних відомств Чорноморського регіону стає можливою завдяки автоматизованим системам інформаційного обміну (АСІО) берегових охорон прикордонних відомств Чорноморських країн. Ця система існує вже тривалий час та дає змогу оперативно запобігати браконьєрській діяльності у Чорному морі.

Наразі сили Морської охорони Державної прикордонної служби у взаємодії з прикордонною авіацією продовжують проведення комплексу заходів щодо охорони морського кордону і захисту економічних інтересів України в її виключній (морській) економічній зоні відповідно до чинного законодавства.

версія для друку