українська російська англійська
Впровадження новітньої системи координат УСК-2000 прискорить реформування економіки держави
22.02.2012 | 13:35
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Розробляється механізм включення Укргеодезкартографії з відповідними державними підприємствами до складу Держземагентства України, що дозволить максимально ефективно без дублювання функцій і подвійного фінансування суміжних видів робіт, вирішити завдання проведення земельної реформи, істотно здешевити роботи зі створення системи Державного земельного кадастру. Його реалізація сприятиме прискоренню проведення інвентаризації і розмежування земель, розвитку ринку і забезпеченню родючості земель сільськогосподарського призначення. Це зазначив голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час наради.

За його словами, висококваліфіковані спеціалісти Укргеодезкартографії сприятимуть впровадженню у стислі терміни новітньої системи координат УСК-2000, яка буде використовуватися багатьма галузями промисловості, що застосовують високоточні дані при проектуванні та спорудженні різноманітних об’єктів. Це, безумовно, сприятиме прискоренню реформування економіки держави. Ця інформація прислужиться при створенні системи електронного урядування в Україні. Окрім того, повсякденна діяльність земельного відомства та його територіальних органів, а також виробнича діяльність державних підприємств, що відносяться до сфери управління Держземагентства, зумовлена необхідністю щоденного використання планово-картографічних матеріалів і геоінформаційних систем. Саме система земельних відносин на сьогодні є основним споживачем картографічної і топографо-геодезичної інформації в Україні.

У рамках проекту Світового банку «Видача державних актів на право на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», що власне реалізується Держземагентством, проводиться оновлення картографічних матеріалів на загальнодержавному рівні. Уже практично завершені роботи з аерофотознімання, тривають роботи щодо створення на їх основі ортофотокарт та ортофотопланів, які застосовуються для проведення інвентаризації землі, ведення Державного земельного кадастру з застосуванням новітніх технологій.

версія для друку