українська російська англійська
Украерорух модернізував автоматизовану систему керування
22.02.2012 | 15:22
Міністерство інфраструктури

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) завершило проект модернізації апаратного та програмного забезпечення автоматизованої системи керування повітряним рухом «Стріла-Аленія» у Київському районному диспетчерському центрі. Відтепер збільшується пропускна спроможність секторів термінального повітряного простору (ТМА), підвищується ефективність та спрощується робота авіадиспетчерів завдяки вдосконаленню конфігурації робочих місць в межах одного сектора, що дає однаковий доступ до радіолокаційної та планової інформації виконавчому диспетчеру та диспетчеру планування. Особливої актуальності це набуває в контексті очікуваного різкого збільшення інтенсивності повітряного руху під час проведення в Україні Євро-2012.

В результаті модернізації автоматизованої системи керування повітряним рухом вирівнюється навантаження на авіадиспетчерів і відкривається можливість завчасно виявляти та унеможливлювати імовірні конфлікти під час виконання польотів повітряних суден ще до моменту їх входження в сектор. Розширюються функції диспетчерського моніторингу виконання польоту – відхилення повітряного судна від курсу чи дозволеного рівня польоту.

Автоматизовано також процеси цивільно-військової координації – обробку планів використання повітряного простору (AUP/UUP), оперативне узгодження перетину зон обмеження польотів тощо.

Впроваджено повний перелік повідомлень автоматизованого обміну даними (з використанням протоколу OLDI) між сусідніми центрами обслуговування повітряного руху відповідно до специфікації Євроконтролю 4.1.

Крім того, в рамках модернізації автоматизованої системи керування повітряним рухом «Стріла-Аленія» було оновлено апаратне та програмне забезпечення автоматизованої системи аеродромно-диспетчерської вишки на аеродромі «Жуляни», що відтепер функціонує у вигляді віддалених робочих місць «Стріли-Аленії».

Модернізацію автоматизованої системи керування повітряним рухом «Стріла-Аленія», передбаченої Програмою розвитку державної системи використання повітряного простору України на 2010 – 2014 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 13.01.2010 № 44), виконав провідний світовий виробник програмного забезпечення з Італії. Потреба в такій модернізації була зумовлена часом, оскільки можливості цієї системи, введеної в експлуатацію ще в 2000 році, не могли надалі забезпечувати виконання нових завдань та функцій, що постають із динамічним зростанням обсягів повітряного руху. 

 

 

версія для друку