українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Для оптимізації експорту зернових необхідно покращити систему залізничного сполучення
22.02.2012 | 17:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Зниження динаміки експорту зернової продукції у лютому зумовлене проблемами з залізничним транспортуванням. Для вирішення цієї проблеми держава має зініціювати будівництво нових зерновозів для покращення експорту зернових. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час брифінгу в рамках засідання Уряду.

«За січень 2012 року Україна експортувала близько 2 мільйонів тонн зернових, а за лютий - 1 мільйон 200 тисяч тонн. Зниження експортної динаміки у лютому було зумовлено кліматичними умовами в портах та транспортним сполученням, оскільки «Укрзалізниця» не була спроможна забезпечити необхідну кількість вагонів для транспортування», - зазначив Міністр.

Втім, за словами Миколи Присяжнюка, задля вирішення ситуації Урядом вжито низку заходів щодо оптимізації використання вагонів, в тому числі і в агарному секторі. До цього часу проблема транспортування вирішувалася за допомогою домовленостей з зернотрейдерами.

«Згідно з меморандумами, ми щомісяця проводимо наради з зернотрейдерами, аби  скоригувати динаміку експорту та урахувати ті проблеми, які існують на сьогодні. І подібна традиція дає свої позитивні результати. Так, було відпрацьовано механізм транспортування зернових до портів з допомогою ешелонів. Втім, зрозуміло, що наразі нам необхідно розпочати будівництво нових зерновозів задля збільшення об’ємів та динаміки експорту», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку