українська російська англійська
На Херсонщині влада визначила галузь тваринництва стратегічною
22.02.2012 | 18:16
Херсонська ОДА

22 лютого голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк провів нараду з керівниками сільськогосподарських агропідприємств, які мають у користування понад 5000 гектарів ріллі в обробітку і ведуть розвиток тільки галузі рослинництва.

Звертаючись до сільгосптоваровиробників,  Микола Костяк  зазначив: обласна державна адміністрація наполягає на тому, щоб на підприємствах успішно поєднувалася як галузь рослинництва, так і галузь тваринництва.

Керівник області зазначив: якщо у 1990 році по сільськогосподарським підприємствам щільність поголів’я великої рогатої худоби на 100 га сільськогосподарських угідь становила 44 голови, то у 2011 році всього 6,1 (у 7 разів менше); корів відповідно 14 та 4 (у 3,5 раза менше); поголів’я свиней на 100 га ріллі у 1990 році було 56 голів, у 2011 році – 11,2 голови (у 5 разів менше), поголів’я овець на 100 га сільськогосподарських угідь у 1990 році було 47 голів, у 2011 році – 3,7 (майже у 13 разів менше).

Сьогодні розвиток галузі тваринництва, як в цілому в державі, так і в області, є стратегічним напрямком розвитку агропромислового комплексу. Тваринницька галузь має багато передумов щодо успішного ведення цього бізнесу з метою отримання прибутків.

Деякі керівники господарств з розумінням віднеслися до цього питання і вже надали свої пропозиції.

Під час наради були обговорені  проблеми, які стримують  ведення тваринницького господарства, вирішення яких питань потребує відповідних дій з боку органів влади. Керівники  підприємств поділилися своїм досвідом успішного ведення тваринницького бізнесу.

Микола Костяк закликав керівників сільгосппідприємств до порозуміння і співпраці, адже ця проблема є спільною.

версія для друку