українська російська англійська
На заходи з охорони земель в минулому році було спрямовано 45,3 млн. грн.
24.02.2012 | 10:11
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Торік на заходи з охорони земель загалом по Україні було спрямовано 45,3 млн. грн. із передбачених 338,1 млн. грн. регіональними програмами. Загальна площа земель, що потребують консервації, сягає 1,1 млн. га, з них 644,2 тис. га – деградовані, 432,1 тис. га – малопродуктивні і 11,9 тис. га – техногеннозабруднені землі. Протягом минулого року здійснено консервацію 2,3 тис. га земель, з них 0,9 тис. га шляхом заліснення та 1,4 тис. га – залуження. На сьогодні лише 18,1 тис. га земель перебувають у стадії консервації.

Загалом площа порушених земель у державі становить 144 тис. га, з них торік порушено 1,2 тис. гектарів. Рекультивовано 571,1 га таких земель, з них більше 63 відсотків становлять сільськогосподарські угіддя. Загальна площа земель, що перебувають у стадії рекультивації становить 6,6 тис. га.

Крім того, потребують поліпшення 270,8 тис. га малопродуктивних земель. Минулого року поліпшено 1,9 тис. га таких угідь.

Протягом року, що минув, споруджено та реконструйовано 10,2 км протиерозійних гідротехнічних споруд, 20 протиерозійних ставків загальною площею 6,7 га та зведено 8 водоскидних споруд. Крім того, 16 об’єктів перебувають у стадії будівництва.

Основним джерелом фінансування заходів з охорони земель є кошти, які надходять до відповідних місцевих бюджетів в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Протягом минулого року за рахунок коштів, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, на охорону земель використано 37 млн. грн., що становить 6 відсотків від загальної суми коштів, що надійшли на рахунки відповідних місцевих рад в порядку відшкодування втрат, та 39 відсотків від загальної суми використаних цих коштів.

Для поліпшення стану і продуктивності земель, їх захисту від ерозії, підтоплення сільськогосподарських угідь, шкідливої дії вод, катастрофічних наслідків повеней та інших видів деградації земель органи виконавчої влади та органам місцевого самоврядування мають забезпечити належне фінансування заходів з охорони земель, зокрема на виконання  державних та регіональних програм у сфері земельних відносин, в тому числі за рахунок коштів, які надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

 

версія для друку