українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Підтримка одноосібників полягатиме не в розмірі дотацій, а в їх ефективному використанні
24.02.2012 | 10:43
Прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства

У 2012 році більша частина коштів державного бюджету, виділених на аграрну галузь, буде направлена на розвиток тваринництва, а саме молочного скотарства. Окрім того дотації полягатимуть і в ефективному застосуванні коштів на потреби галузі. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час робочої поїздки до Чернігівщини.

На сьогодні в умовах трирівневої форми ведення сільського господарства, а це фермерські, одноосібні та великотоварні виробництва, фінансування буде першочергово направлено на розвиток одноосібних господарств і колективних ферм.

«Ми будемо мотивувати та фінансувати сімейні господарства, які утримують 3 і більше корів, у розмірі 10 тисяч гривень на додану дійну корову. Окрім того, проводитиметься компенсація доїльного обладнання, а сім’ям, які утримують більше 5 голів - охолоджувачі», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також Мінагрополітики спільно з багатьма аграрними підприємствами розпочало розробку проекту зі створення молочарень та заготівельних кооперативів, які регулюватимуть закупівельні ціни на продукцію. Ефективність наданих дотацій, вважає Микола Присяжнюк, полягає саме у доцільному їх застосуванні.

«Ми роз’яснюємо фермерам, що вони не можуть конкурувати у виробництві з зерновими великотовариними підприємствами, тому для них доцільніше займатися саме виробництвом молока та м’яса. Кошти, які будуть надаватися на розвиток цього виробничого напрямку, повинні оцінюватися не стільки кількістю, скільки ефективністю використання та своїм цільовим призначенням», - підкреслив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку