українська російська англійська
На Луганщині посилюють боротьбу з "копанками"
24.02.2012 | 14:43
Луганська ОДА

Голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк заявив, що в області будуть проведені перевірки підприємств, які скуповують вугілля у власників незаконних вугільних копалень. «"Копанки" – це хронічна хвороба, пов'язана з масовим закриттям вугільних шахт в 90-і роки минулого століття», – відзначив керівник області.

На думку голови Луганської облдержадміністрації, в депресивних регіонах області дуже складно змінити не лише ситуацію, але й менталітет людей, які декілька поколінь поспіль займалися виключно видобутком вугілля. Тому владнати ситуацію із стихійною розробкою надр в депресивних містах і районах регіону можна лише заохочуючи приватних розробників легалізовувати діяльність, створюючи міні-шахти. «Це ті ж шахти, тільки менших розмірів», – заявив голова облдержадміністрації.

Володимир Пристюк відзначив, що на сьогодні  в області обсяги нелегального вуглевидобутку набагато зменшилися. За його словами, обласна влада вживає заходи, аби на території Луганщини не було жодної «копанки». «Для цього ми діємо відразу у двох напрямах: заохочуємо створення на місці "копанок" офіційних міні-шахт і безкомпромісно боремося з тими, хто не має наміру переводити свій бізнес в легальне русло», – розповів Володимир Пристюк. На його переконання,  легалізація «копанок» дає можливість не лише отримувати додаткові надходження до бюджету і забезпечує гарантії безпеки праці шахтарів, але й зобов'язує власників займатися рекультивацією земель, пошкоджених в результаті вуглевидобутку. Крім того, офіційні міні-шахти могли б дати, навіть за приблизними підрахунками, близько 150 тис. робочих місць для гірників.

 

 

версія для друку