українська російська англійська
У Дніпропетровську урочисто відкрито X Міжнародний фестиваль національних бойових мистецтв "Дніпровські пороги"
25.02.2012 | 13:00
Дніпропетровська ОДА

За дорученням Голови Дніпропетровської Облдержадміністрації Олександра Вілкула його заступник Іван Ступак урочисто відкрив X Міжнародний фестиваль національних бойових мистецтв та історичної спадщини українського народу «Дніпровські пороги». Він проходитиме з 25 по 26 лютого. У фестивалі візьмуть участь команди з різних міст України та АР Крим, Росії та Молдови. Фестиваль організовано за підтримки губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула в рамках святкування 80-річчя області.

«Запорожці створили ефективні спеціальні фізичні вправи, спрямовані на фізичний і моральний розвиток. Ця система, за твердженням сучасників, була однією з найкращих у світі. Спроба створити свій український національний вид спорту, який базується на тисячолітніх бойових традиціях нашого народу, породила створення рукопашного бою «Спас». Зрозуміло, чому «Спас» з кожним роком набирає популярність і все більше і більше людей займаються цим видом спорту. Обласна влада на чолі з губернатором Олександром Вілкулом приділяє особливу увагу розвитку національних традицій. Фестиваль «Дніпровські пороги» - це ще один крок до відродження та зміцнення духовних традицій Дніпропетровщини», – сказав Іван Ступак.

Під час фестивалю будуть продемонстровані попередні поєдинки Відкритого чемпіонату України з українського рукопашного бою «Спас» на честь 80-річчя Дніпропетровської області. Відбудеться гала-турнір спортсменів-одноборців СНД «Герць на порогах». Під час вечірньої програми на глядачів чекають показові виступи шкіл та стилів бойових мистецтв, а також творчих колективів. Всі бажаючі перед початком фестивалю можуть відвідати виставку народних майстрів.

У заході взяли участь команди з різних міст України та АР Крим, Росії, Молдови та Білорусії.

«Ми хочемо об’єднати представників усіх бойових мистецтв. У нас є команди по боротьбі Freefight, спортсмени на рівні переможців кубків Європи, які приїжджають до нас і беруть участь у змаганнях», – сказав віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Геннадій Поляків.

За роки існування дитячо-юнацьким центром «Штурм» проведено 15 змагань різного рівня з Українського рукопашу «Спас», 10 Міжнародних фестивалів національних бойових мистецтв України «Дніпровські пороги», 8 фольклорно-спортивних свят «Витоки», а також велика кількість заходів, спрямованих на відродження бойової культури нашого народу. Спортсмени Федерації здобули 32 золоті нагороди на Чемпіонатах світу та Європи з різних напрямків бойових мистецтв та спортивних єдиноборств. Показові виступи є однією з візитівок Дніпропетровщини.

 

 

версія для друку