українська російська англійська
На Донеччині посилять нагляд за шахтами
27.02.2012 | 16:34
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

На шахтах Донеччини вводиться режим посиленого нагляду. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням кількості випадків смертельного травматизму у вугільній галузі: з 31 загиблого за неповних два місяці поточного року гірника, 22 – на шахтах Донецької області.

Відтепер на всіх підприємствах – приватних чи підпорядкованих Міненрговугілля – щозмінно буде присутній інспектор Держгірпромнагляду, фахівець ДВГРС або безпосередньо керівництво шахти чи об’єднання вугільних підприємств. Посилений нагляд планується проводити до 20 березня. У разі потреби строки будуть подовжені.

Про необхідність більш дієвих важелів впливу на ситуацію заявив голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва під час наради з керівництвом та начальниками державних інспекцій територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області. Зокрема, було прийнято рішення про проведення перехресних перевірок фахівцями як регіональних гірничотехнічних інспекцій, так і спеціалізованих – пилогазового режиму, гірничого та геолого-маркшейдерського нагляду.

При виявленні загазувань гірничих виробок та об’єктів, порушення правил обігу, зберігання, обліку вибухових матеріалів, ведення буро-підривних робіт на підприємствах вугільної галузі, встановити порядок відновлення заборонених робіт за зверненням керівника суб’єкту господарювання до центрального апарату Держгірпромнагляду України.

Нагадаємо, фахівці Донецького, Луганського та Львівського гірничих округів уже розпочали цільові перевірки дотримання правил безпеки підчас ведення вибухових робіт. Станом на 27 лютого здійснено 44 перевірки, під час яких виявлено 260 порушень. У 25 випадках заборонялося ведення вибухових робіт, 24 з них – у Донецькій області. Перевірки тривають.

 

 

версія для друку