українська російська англійська
У Києві відкрили меморіальну дошку Лесю Курбасу
28.02.2012 | 10:51
Київська МДА

У Києві відкрили меморіальну дошку видатному українському митцеві Лесю Курбасу з нагоди 125-річчя від Дня його народження. Її встановили на фасаді Національного центру театрального мистецтва імені Л. Курбаса, за адресою: вул. Володимирська, 23-В.

Бронзова меморіальна дошка виготовлена під керівництвом майстра художнього литва Федора Майстренка за ескізом народного художника України Володимира Небоженка. Це друга робота майстрів – першу меморіальну дошку встановлено у Відні, де навчався Лесь Курбас.

«Як філософ театру, Лесь Курбас хотів зробити українське культурне життя національним за змістом та європейським за формою. Київська громада шанує пам’ять видатного режисера. У столиці є проспект, названий на честь митця, пам’ятник на вулиці Прорізній і, звичайно, Молодий театр, у якому він починав працювати. Столична влада підтримала ідею проведення міжнародного мистецько-освітнього проекту «Лесь Курбас і світова художня література», – зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Леонід Новохатько.

Як повідомила директор Національного центру театрального мистецтва імені Л. Курбаса Неллі Корнієнко, у рамках проекту «Лесь Курбас і світова художня література» вже 31 березня відбудеться міжнародна наукова конференція з дослідження творчої діяльності режисера і драматурга, 1 квітня – мультимедійна акція «Лесь Курбас у Києві». З 19 до 23 квітня триватиме Фестиваль молодої української режисури імені Леся Курбаса. Також у планах керівництва центру – видання бібліографічного довідника митця та його театральних текстів польською мовою.

Нагадаємо, багаторічна діяльність Леся Курбаса заклала фундамент для розбудови модерного українського театру. Він створив і очолив відомий театр «Березіль» (1922-1934рр.), який став одним з лідерів світового театрального мистецтва. На початку 1934 року його звільнили з посади керівника театру і заарештували. Спочатку Лесь Курбас був відправлений на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу на Ведмежу Гору, потім його заслали на Соловки. 3 листопада 1937, після повторного суду він був розстріляний. У 1957 році – реабілітований посмертно.

 

версія для друку