українська російська англійська
В Одеському, Іллічівському портах та порту "Южний" завершено льодову кампанію
28.02.2012 | 11:33
Прес-служба Міністерства інфраструктури

В Одеському, Іллічівському портах та порту «Южний» завершено льодову кампанію – відповідні рішення було прийнято капітанами портів у заявку з покращенням льодових умов на підхідних каналах та акваторіях підприємств.

Так, в Одеському порту льодову кампанію відмінено з 00:00 год. 28 лютого поточного року.

Майже весь місяць постановка та виведення суден з Одеського порту здійснювалися у складних навігаційних умовах. Північно-східний вітер при мінусових температурах утворив льодове поле радіусом в 12 миль від входу в акваторію. Товщина торосів складала 30 см. Швартові операції у таких умовах займали по чотири-шість годин (порівняно з годиною-півтори при проводках по «чистій» воді). Однак порт продовжував працювати в цілодобовому режимі та приймати судна. До причалів швартувалися і великотоннажні судна довжиною до 300 м.

У буксирувально-кантовочних операціях порту було задіяно 6 буксирів льодового класу – «Граніт», «Новатор», «Ударник», «Доковець», «Труд» та «Стивідор».

На день раніше, з 00:00 год. 27 лютого, відмінено льодову компанію і у Іллічівському порту. З початку льодової компанії для забезпечення роботи підприємства у складних погодних умовах було задіяно 10 суден портового флоту. Щодня 6 буксирів порту здійснювали льодові проводки, постановку суден до причалів, а також виводили судна з порту. Плавучий кран «Богатир» також здійснював вантажні роботи у супроводі буксиру.

Усього за період льодової кампанії у акваторії Сухого лиману було здійснено 186 проводок суден.

У порту ж «Южний» у зв’язку з покращенням льодових умов на акваторії та підхідному каналі льодову компанію відмінено з 10:00 год. 24 лютого поточного року.

Нагадаємо, льодова компанія у Одеському порту була оголошена 1 лютого поточного року. Вже наступного дня з 12:00 год. льодову компанію оголосив і порт «Южний», а 3 лютого і Іллічівський порт.

 

 

версія для друку