українська російська англійська
Дмитро Табачник взяв участь в урочистих зборах з нагоди 50-річчя обрання Бориса Патона Президентом НАН України
28.02.2012 | 15:02
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

27 лютого 2012 року виповнилося 50 років від дня обрання академіка Бориса Євгеновича Патона Президентом Національної академії наук України.

В урочистих зборах, що відбулися у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, народний депутат України Максим Луцький, Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник та інші.

Під час заходу віце-президентом НАНУ академіком Антоном Наумовцем презентовано  ювілейну книгу «Б. Є. Патон: 50 років на чолі Академії», перший примірник якої було вручено Борису Євгеновичу.

Після вітальних виступів учасники урочистостей мали змогу переглянути документальну стрічку про Бориса Патона, яка представила унікальну хроніку життя та діяльності видатного науковця.

Під керівництвом видатного вченого у галузі зварювання, металургії і технології металів, організатора науки, державного і громадського діяча Бориса Патона Національна академія наук України перетворилася на один із найбільших наукових центрів Східної Європи, широко відомий в усьому світі. Вона відіграє важливу роль у житті суспільства і держави, у прогресі науки й освіти,  зміцненні обороноздатності та розвитку народного господарства нашої держави.

Найважливішим напрямом організаторської діяльності Б. Патона на чолі НАНУ став розвиток фундаментальних досліджень і створення на їх основі новітніх технологій для широкого промислового застосування. Ініціатива Бориса Євгеновича максимально залучити наукові установи до вирішення виробничих і екологічних проблем на місцях проявилася в організації семи академічних регіональних наукових центрів, що охоплюють усі області України, створення технологічних парків. Його прагнення поставити досягнення вчених на службу економіці, галузям промисловості і сільському господарству відбилося в розвитку цілеспрямованих фундаментальних досліджень, активній участі академічних інститутів у науково-технічних програмах різного рівня. В Академії сформовано дослідно-виробничу і конструкторську бази, інженерні центри, науково-технічні комплекси, у тому числі міжгалузеві, які сприяють адаптації науки до умов ринкової економіки.

Наукові пошуки Б. Патона тривають і донині: нещодавно Борис Євгенович висунув сміливу ідею про застосування електрозварювання у медицині, котра вже втілюється на практиці. На сьогодні із застосуванням новітньої методики вже виконано понад 500 складних хірургічних операцій. Одержані результати перевершили сподівання медиків.

Не втрачають актуальності та гостроти і світоглядні принципи видатного українського вченого: Борис Патон постійно наголошує на тому, що надмірне зростання матеріальних багатств може призвести до духовного зубожіння, а отже, завдати шкоди прогресу в цілому. Тому, на його переконання, необхідно особливу увагу звернути на інтелектуальну діяльність, оскільки саме розвиток особистості людини і примноження духовних скарбів суспільства є основою розвитку цивілізації.

 

версія для друку