українська російська англійська
Микола Азаров: Стимулювання внутрішнього ринку та привабливий інвестиційний клімат захистять Україну від кризи
28.02.2012 | 15:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров переконаний, що стимулювання внутрішнього ринку та створення привабливого інвестиційного клімату дасть змогу Україні бути готовою до можливої другої хвилі фінансово-економічної кризи та забезпечить стабільне зростання економіки. Про це він сказав на зустрічі з ученими НАН України з проблематики подолання обмеження економічного зростання.

"Для нас пріоритетною є політика стимулювання внутрішнього ринку, створення привабливого інвестиційного клімату. Велику роботу також Уряд проводить щодо активізації будівництва в Україні. Сьогодні у такому авторитетному складі я би хотів почути від представників науки, що ще необхідно зробити, щоб наша економіка не тільки вистояла під час другої хвилі світової економічної кризи, а й продовжила своє зростання", - сказав Глава Уряду.

Водночас він наголосив, що є стандартні рішення щодо виведення країни з економічної кризи, які використовуються зараз у європейських державах. "Якщо говорити про стандартні рішення, то ми їх бачимо. Це жорстке урізання бюджетних видатків, підвищення податків, скорочення соціальних виплат - ось ті рецепти, які зараз реалізуються в Іспанії, Португалії, Греції, але результати цих дій не відчуваються", - сказав Микола Азаров.

При цьому він наголосив, що такі стандартні рішення неприйнятні для України.

За словами Прем'єр-міністра, зараз існують певні ризики для економіки країни, але всі вони враховані в економічній політиці Уряду. "Звичайно, є певні ризики, і ми їх не применшуємо. Це - і високий рівень боргового навантаження, і високі ціни на газ, і несприятлива світова кон'юнктура, і закритий фінансовий ринок. Ризики є, і їх немало. Але ці ризики враховані в нашій економічній політиці", - наголосив він.

Микола Азаров підкреслив, що завдяки зваженій урядовій політиці минулий рік вдалося закінчити з непоганими показниками зростання економіки, зокрема, зростання ВВП становило 5,2%. "Це - результат зусиль у сфері проведення реформ, в галузі модернізації економіки, бюджетної дисципліни. Цілком очевидно, що податкова, бюджетна й адміністративна реформи, дерегуляція та інші перетворення дали нам змогу забезпечити таке зростання", - сказав Глава Уряду.

У цьому зв'язку він наголосив, що за два роки проведення політики дерегуляції було скасовано понад 50 тисяч регуляторних актів та понад 70% видів ліцензованої діяльності, запроваджено декларативний принцип започаткування підприємницької діяльності.

версія для друку