українська російська англійська
Кримські ревізори встановили незаконних витрат на суму понад 2 млн. грн. у Керченському міському центрі зайнятості
28.02.2012 | 16:36
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Фахівці Держфінінспекції в АР Крим під час документальної ревізії цільового та законного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Керченського міського центру зайнятості встановили незаконні витрати на 2,1 млн. грн. Саме на таку суму була завищена вартість нерухомого майна, яке придбав центр. Перевірка охопила період з 01.01.2009 по 01.10.2011.

У жовтні 2010 року Керченський центр зайнятості, з погодження Міністерства економіки України, придбав у єдиного учасника торгів – ТОВ «Кримтуристсервіс» комплекс будівель та споруд загальною площею 1757 кв. м вартістю 12,4 млн. грн. При цьому оцінку вартості нерухомості на замовлення продавця провів безпосередньо суб'єкт оціночної діяльності з урахуванням ПДВ. Сам центр зайнятості експертної оцінки вартості придбаного майна не проводив.

Погодившись із ціновою пропозицією ТОВ «Кримтуристсервіс», центр зайнятості уклав з цим товариством договір купівлі-продажу, в якому не зазначив, що ціна комплексу визначена з урахуванням податку на додану вартість. Хоча у пропозиції з конкурсних торгів, а саме в експертному висновку оцінювача, була чітко вказана сума 12,4 млн. грн. з урахуванням ПДВ. Пізніше з'ясувалося, що ТОВ «Кримтуристсервіс» не був і не є платником ПДВ. Зустрічна звірка, яку провели фахівці Держфінінспекції в АР Крим для документального підтвердження виду, обсягу та якості фінансових операцій і розрахунків, здійснених між Керченським центром зайнятості та ТОВ «Кримтуристсервіс», результатів не дала. Фірма, зареєстрована у м. Сімферополі, за зазначеною адресою не була виявлена.

Оскільки продавець нерухомості – ТОВ «Кримтуристсервіс», не був зареєстрований як платник ПДВ, а вартість нерухомого майна визначена з урахуванням ПДВ, Керченський центр зайнятості необґрунтовано завищив і сплатив вартість придбаного комплексу, чим завдав збитків державі на суму 2,1 млн. грн.

Матеріали ревізії передано до Керченського міського відділу ГУ СБУ в АР Крим.

версія для друку