українська російська англійська
Аудитори Дежфінінспекції в Луганській області виявили на ДП "Первомайськвантажтранс" порушень на суму 5,2 млн. грн.
29.02.2012 | 12:10
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За результатами аудиту діяльності ДП «Первомайськвантажтранс», який провели працівники Держфінінспекції в Луганській області, загальна сума виявлених недоліків та порушень сягнула 5,2 млн. грн. Досліджено було  період 2009-2010 років та І кварталу 2011 року.

Під час аудиту було з’ясовано, що фактичні витрати підприємства зростали, а незмінні певний час тарифи на вантажоперевезення не забезпечували їхнього покриття.

Упродовж досліджуваного періоду підприємство підвищувало тарифи на вантажоперевезення лише один раз на початку 2010 року. Тоді як фактична собівартість одного тонно-кілометра вже наприкінці І кварталу 2010 року на 6,2 %  перевищила встановлений тариф. Отже, маючи достатньо підстав для коригування тарифів на вантажоперевезення самостійно, підприємство не скористалося цією можливістю, через що розрахунково втратило доходу на загальну суму понад 1,9 млн. грн.

Оскільки ДП «Первомайськвугілля» (найбільший контрагент підприємства), порушивши умови договорів, не здійснило передоплати послуг з вантажоперевезень, ДП «Первомайськвантажтранс» не виплатило своєчасно та в повному обсязі заробітної плати працівникам та не здійснило розрахунки з бюджетом та фондами. Загальна сума нарахованих підприємству штрафів (пені) за несвоєчасні розрахунки з відповідними фондами та з бюджетом становить понад 1,5 млн. грн.

Однак, попри скрутне фінансове становище, підприємство не здійснювало позовної роботи щодо стягнення боргів з ДП «Первомайськвугілля». Крім того, не було забезпечено нарахування та стягнення з  боржника  пені, передбаченої умовами договорів за несвоєчасне виконання зобов’язань. Як наслідок, через сплив строків позовної давності ДП «Первомайськвантажтранс» втратило можливість отримати дохід у вигляді пені щонайменше на 635,9 тис. грн.

З метою покращання фінансового стану та підвищення ефективності управління коштами і майном аудиторська група запропонувала провести деякі заходи. На рівні міністерства – врегулювати порядок установлення тарифів на вантажні перевезення та послуги, на рівні підприємства – оптимізувати політику ціноутворення, раціоналізації структури витрат, розробити заходи щодо економії фонду оплати праці тощо.

 

версія для друку