українська російська англійська
На Сумщині виявлено порушень на 4 млн. грн. під час ревізії Централізованої бухгалтерії закладів профтехосвіти
29.02.2012 | 13:18
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Централізованої бухгалтерії закладів професійно-технічної освіти Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації фахівці Сумської області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму близько 4 млн. грн. Майже вся сума втрат пов’язана з нецільовим використанням бюджетних коштів. Перевірка охопила період з 01.01.2009 по 31.10.2011.

У зазначений період Централізована бухгалтерія, як розпорядник другого рівня, з коштів загального фонду державного бюджету провела фінансування Державного позашкільного закладу (дитячого санаторію „Ровесник”) на суму понад 3,1 млн. грн. Зазначені видатки здійснені з порушенням коду програмної класифікації видатків державного бюджету та невідповідно до паспортів бюджетної програми, за якими вони були виділені. Згідно із Статутом ДПЗ «Ровесник» мета діяльності закладу – забезпечення реалізації права соціально незахищених верств населення на повноцінний відпочинок та оздоровлення, а за напрямами використання бюджетних коштів відповідною бюджетною програмою це не передбачено.

З коштів загального фонду державного бюджету, порушуючи законодавства, Централізована бухгалтерія профінансувала чотири вищі професійні училища на загальну суму близько 714 тис. грн. для підготовки учнів з набуттям вищої освіти на рівні освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», що призвело до нецільового використання бюджетних коштів на зазначену суму.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів Сумської області. За результатами ревізії на двох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. Керівництву підконтрольної установи направлено вимоги про усунення порушень та застосовано захід впливу щодо зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках установи. Реалізація матеріалів ревізії триває.

 

 

версія для друку