українська російська англійська
Кількість фермерських господарств на Буковині зросла
29.02.2012 | 16:21
Чернівецька ОДА

Держава підтримує сільськогосподарських виробників. На цьому наголосив під час нинішньої “гарячої” телефонної лінії “Запитай у влади”, яка працює в обласній державній адміністрації щомісяця в останню середу, начальник головного управління агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації Микола Олексюк.

“Кількість фермерських господарств в області в цьому році зросла на 10 і становила 790 господарств, у використанні яких перебуває 24 тис. гектарів ріллі та близько 29 тис. гектарів сільськогосподарських угідь”, – повідомив головний аграрій краю. За словами Миколи Олексюка, один з напрямків державної підтримки сільгоспвиробників – відшкодування відсоткової ставки за отримані кредити.

Необхідне фінансове забезпечення для проведення комплексу весняно-польових робіт в Чернівецькій області становить 247 млн. грн., з яких 52 млн. грн. – потреба у кредитних коштах. На сьогодні господарства краю взяли кредитів на суму 20 млн. гривень. “На рівні держави і державного бюджету, як і в попередні роки, прийнята програма з відшкодування відсоткової ставки за отримані кредити, – відзначив Микола Олексюк. – Загальна сума по державі, передбачена на ці цілі, складає близько 328 млн. гривень”. Керівник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації зауважив, що в минулому році відшкодуванню підлягали 15 млн. гривень відсоткової ставки за отримані кредити по області, і практично всім сільгоспвиробникам відсоткова ставка повернута в повному обсязі.

Також на рівні держави діє програма з надання техніки сільськогосподарським виробникам за лізингом. “Торік Буковина не скористалася цією програмою, оскільки було визначено тільки вітчизняну великогабаритну та широкозахватну техніку, яка для буковинських сільгоспвиробників, особливо для фермерських господарств, не підходить”, – відзначив Микола Олексюк. Аби посприяти наданню за лізингом саме тієї техніки, яка могла б бути використана в роботі аграріїв, що працюють на території нашого регіону, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації підготовлено звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо потреби доставки малогабаритної сільськогосподарської техніки на загальну суму 16 млн. гривень. Микола Олексюк наголосив, що тридцятивідсотковій компенсації підлягає сільськогосподарська техніка виключно вітчизняного виробництва.

Відповідно до державного бюджету, на сьогодні передбачаються й дотації на тваринництво – близько 750-780 млн. грн. по державі. Серед напрямків цієї програми, –селекція, будівництво тваринницьких комплексів. Більше 200 млн. грн. передбачено в держбюджеті для будівництва овочесховищ та картоплесховищ.

версія для друку