українська російська англійська
Держгірпромнагляд: На зміну ревізіям та перевіркам приходить державний аудит
29.02.2012 | 17:23
Прес-служба державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Держгірпромнагляд України переорієнтовує систему внутрішнього фінансового контролю з ретроспективного на упереджувальний, тобто посилює попередній і поточний контроль. Про це під час засідання Колегії заявила начальник відділу контрольно-ревізійної роботи Держгірпромнагляду Світлана Аніщенко.

Ревізій та перевірок більше не буде. Натомість, відповідно до Порядку, затвердженого постановою № 1001, у центральних органах виконавчої влади запроваджується державний аудит, під час якого досліджується причина виникнення порушення, визначаються винні особи та надаються пропозиції щодо усунення порушення, а найголовніше: створюються умови для неможливості виникнення таких порушень у подальшому.

Передумовою прийняття такого Урядового рішення є погіршення стану фінансово-бюджетної дисципліни, зростання обсягів фінансових порушень, пов’язаних із прямими порушеннями законодавства, бухгалтерськими помилками, неефективними управлінськими рішеннями, наслідками яких є значні збитки, завдані державі.

За словами начальника відділу контрольно-ревізійної роботи, порушення, виявлені торік у Держгірпромнагляді, призвели до втрат майже 160 тисяч гривень. Водночас, майже 136 тисяч гривень вдалося повернути, завдяки постійному моніторингу питання повернення завданих збитків державі.

Контрольно-ревізійний відділ, під керівництвом Голови Держгірпромнагляду Олександра Хохотви, почав проводити попередній контроль ще з минулого року. Відділ не тільки надавав керівництву інформацію про законність бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а й здійснював аналіз фінансового стану підприємств, надавав інформацію про схеми виведення державних коштів з обігу підприємств, пропозиції з питань оплати праці та ефективного планування кошторисів бюджетних установ.

«Зміна ідеології, усвідомлення керівниками всіх рівнів власної, персональної відповідальності за стан фінансово-бюджетної дисципліни та становлення належного рівня попереднього і поточного контролю в державних органах не може відбутися за один рік», - переконана Світлана Аніщенко, - «Прикладом у цьому питанні є керівництво Держгірпромнагляду і ті керівники організацій та підприємств, які не допустили фінансових порушень, завдяки високому рівню відповідальності».

За результатами контрольних заходів у 2011 році видано десять розпорядчих документів, у тому числі чотири рішення колегії та  шість наказів. До дисциплінарної відповідальності притягнено  9 осіб, які не забезпечили  дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з фінансових питань, 6 працівників звільнено із займаних посад.

Колегія Держгірпромнагляду одноголосно вирішила запровадити персональну відповідальність керівників підпорядкованих установ, організацій, підприємств за своєчасне відшкодування незаконно витрачених коштів та організувати роботу із запобігання порушенням фінансової дисципліни.

версія для друку