українська російська англійська
Іноземні пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти отримають вільний доступ на внутрішні водні шляхи України
01.03.2012 | 09:20
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України спрощує доступ до ринку пасажирських перевезень внутрішніми водними шляхами для іноземних судновласників. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання заходження іноземних невійськових суден до річкових портів України» схвалено сьогодні, 29 лютого 2012 року за поданням Віце-прем’єр-міністра – Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова.

Відтак до українських річкових портів зможуть заходити судна, що плавають під прапорами іноземних держав, із якими укладено міжнародні договори про судноплавство на внутрішніх водних шляхах.

Крім того, таке право матимуть пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти, що плавають під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах.

Вантажні судна під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, мають право заходити до річкових портів на підставі одноразових дозволів Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті. Порядок видачі цих дозволів визначається Мінінфраструктури за узгодженням із Адміністрацією Державної прикордонної служби та Державною митною службою.

Таке рішення, на переконання фахівців, дозволить залучити додаткові пасажиропотоки до річкових портів України, сприятиме розвитку транспортної інфраструктури, стимулюватиме туристичний сегмент ринку річкових перевезень, що особливо актуально в контексті проведення Євро-2012. Серед економічних переваг збільшення перевезень внутрішніми річковими шляхами – зростання відрахувань до бюджетів усіх рівнів, акумулювання коштів на збільшення пропускної спроможності Дніпра і, відповідно, створення нових робочих місць у цьому секторі.

Довідка. Дотепер процедура заходу суден до річкових портів України під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах визначалася наказом Мінтрансу України від 25.11.98 №469 «Про затвердження Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.98 за №790/3230.

Відтак для отримання Одноразового дозволу адміністрація держави прапора, судновласник або його представник повинні були не пізніше 10 днів до прибуття в порт звернутися із поданням до Державної адміністрації морського і річкового транспорту. Одночасно із поданням надавалися відомості про відмову національних судновласників від зазначеного перевезення.

Пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти під іноземним прапором, що прямують внутрішніми водними шляхами України, до цього часу також повинні отримувати вищевказані дозволи. Така процедура ускладнює доступ на внутрішні річкові шляхи.

 

 

 

версія для друку