українська російська англійська
Сергій Тимченко: Сертифікати на проведення землевпорядних робіт отримуватимуть лише фізичні особи
01.03.2012 | 10:22
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

«Серйозною проблемою є незадовільна робота і низький рівень відповідальності приватних фірм, що надають землевпорядні послуги. Непоодинокі  випадки, коли підприємства виключають найбільш вартісні роботи, пов’язані з виїздом на місцевість. Як наслідок - якість документів, які недобросовісні  виконавці надають нашим  структурним підрозділам для  подальшої роботи, є надзвичайно низькою. Звідси – затримка з  видачею тих самих державних актів, – зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій  Тимченко в інтерв’ю під час телепередачі «Думка експерта»  на каналі  «UBR». - Максимально, що ми можемо зробити - це  позбавити ліценції таких ось недобросовісних виконавців робіт. Так ми і чинимо».

Однак  з часом, під новими вивісками починають діяти фактично ті самі фірми. До того ж, трапляється так, що такі підприємці, зібравши  кошти, взагалі зникають. Останнє питання відноситься до компетенції правоохоронних  органів. Держземагентство ж, за  словами його керівника, запроваджує принцип персональної відповідальності. Відтак, земельне відомство ліцензії щодо надання землевпорядних послуг юридичним особам не видаватиме. Сертифікати на проведення таких робіт  отримуватимуть лише фізичні особи, які пройшли курс навчання та  успішно здали  іспити на професійну придатність.

«У разі ж допущення помилок, надання неякісної документації, проведення робіт на незадовільному рівні будемо позбавляти права надавати  ці  послуги. Така людина  зможе отримати сертифікат повторно. Заборонити  цього ми не вправі. Однак, ми оприлюднимо трудову біографію таких фахівців і люди знатимуть з ким мають справу, за що і кого позбавляли сертифікату  на проведення землевпорядних робіт»,  – повідомив Сергій Тимченко.

версія для друку