українська російська англійська
У 2011 році експорт товарів на Рівненщині зріс на 37%
01.03.2012 | 15:16
Рівненська ОДА

Торік експорт товарів на Рівненщині зріс на 37%. А це свідчення того, що виробничники області посилюють позиції на світовому ринку, зазначив голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ.

Зокрема, суттєво зросло постачання зарубіжним партнерам щебеню (+73 % до 2010 року), скловиробів (+50%) та текстильних (+40%), деревини (+25%), міндобрив (+10%).

Відтак, вперше за багато років Рівненщина продала іноземцям більше, аніж закупила за кордоном. А це підтверджує конкурентоспроможність місцевої продукції. Втім для виробничників не будуть зайвими й додаткові ринки збуту. Тож з ініціативи керівника край торік для підприємців області організовували закордонні зустрічі з потенційними діловими партнерами в Польщі, Литві, Великобританії і ФРН. Для підсилення економічного потенціал регіону Василь Берташ також підписав угоди про співпрацю в з Астраханською областю Російської Федерації та Люблінським воєводством Республіки Польща. Загалом торік обсяг експорту становив понад 543 мільйони доларів США. Кожен другий долар заплатили рівненським виробничникам покупці з країн Європейського Союзу, а ще третину – з країн СНД. Загалом область здійснювала зовнішньоторговельні операції із партнерами зі 105 країн світу.

 

версія для друку