українська російська англійська
У Харківській області кількість пов'язаних з азартними іграми злочинів знизилася більш як втричі
01.03.2012 | 16:06
Харківська ОДА

У Харківській області після вступу в силу Закону «Про заборону ігрового бізнесу в Україні» кількість пов'язаних з азартними іграми злочинів знизилася більш, ніж в три рази. Про це в ході засідання Харківського регіонального антикорупційного комітету повідомив заступник голови - керівник апарату Харківської ОДА Василь Хома. Зокрема, він зазначив, що Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні» вступив у силу в червні 2009 року і ввів в дію обмеження на здійснення грального бізнесу в Україні.

«Заборона грального бізнесу для держави і для суспільства безсумнівно була необхідна. Після вступу в силу цього закону більш ніж в три рази знизилася кількість злочинів, пов'язаних з азартними іграми, скоротилися ряди ігроманів, ліквідовані «однорукі бандити», які раніше перебували на кожному кроці», - підкреслив Василь Хома.

«Була ліквідована певна кількість гральних салонів та вилучено 1657 ігрових автоматів на загальну суму 4,5 млн. грн. Велика частина пізніше була повернута власникам, але, об'єднавши зусилля, ми розробимо таку систему, при якій на законних підставах повернути вилучені ігрові автомати буде неможливо. Було зафіксовано 139 випадків виявлення міліцією незаконних ігрових салонів, доведено до суду 11 позовів на загальну суму 7,3 млн. грн. та складено 113 адміністративних протоколів. Навіть при таких конфіскаціях ігрові салони продовжують існувати. Ми повинні розуміти, який сумарний оборот цих коштів сьогодні є у м. Харкові, якщо колись тільки в бюджет міста платили до 30 млн. грн.», – додав голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін.

Підсумком засідання Харківського регіонального антикорупційного комітету стало рішення створення обласної міжвідомчої робочої групи для вирішення практичних питань з виконання в Харківській області вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» та проведення відповідних перевірок. Також, ГУ МВС України в Харківській області було рекомендовано створити цілодобову «гарячу телефонну лінію» для прийому від населення інформації про діяльність ігрових залів, інтерактивних клубів для подальшого відпрацювання цієї інформації силами міжвідомчих робочих груп.

 

 

 

версія для друку