українська російська англійська
Керівники Луганщини подали Мінрегіону пропозиції щодо поліпшення стану ЖКГ області
01.03.2012 | 17:33
Луганська ОДА

В ході колегії Мінрегіону щодо підсумків роботи житлово-комунального господарства в 2011 та завдань на 2012 роки керівництво Луганської області представило Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україні ряд пропозицій щодо поліпшення стану ЖКГ Луганщини.

Зокрема, керівництво Луганщини обговорили з керівництвом Міністерства механізми погашення заборгованість водників Луганська перед енергетиками, яка на сьогодні становить понад 669 млн. грн., А також погашення кредиторської заборгованості за виконані в 2011 році роботи, яка виникла через недофінансування з державного бюджету.

Крім того, обговорювалася проблемне питання зносу спецавтотранспорту для вивозу твердих побутових відходів (ТПВ): цей показник на сьогодні перевищив 62%. Як зазначив заступник голови Луганської облдержадміністрації Віктор Павлов (що відповідають за питання розвитку інфраструктури, регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ), значний час парк не оновлюється. Це призводить до утворення несанкціонованих звалищ. Для поліпшення санітарного очищення населених пунктів та організації роздільного збору ТПВ необхідно вирішити питання цільового фінансування для оновлення парку спецавтотранспорту.

«Що стосується житлового будівництва, то для збільшення вводяться обсягів житла необхідно на державному рівні прийняти рішення - звільнити від сплати 3% кредитної ставки позичальників, які мають неповнолітніх дітей (до 18 років)», - вніс пропозицію Віктор Павлов.

Крім того, на думку голови Луганської облдержадміністрації Володимира Пристюка, для подальшого розвитку житлового будівництва необхідно зменшити кредитні ставки по іпотечних кредитах до 5% і нижче, збільшити держпідтримку громадянам з будівництва доступного житла від 30% до 50% вартості житла, а також надати розстрочку платежів учасникам цієї програми.

 

версія для друку