українська російська англійська
Дирекції Заповідника "Софія Київська" рекомендовано притримуватися законадавства з охорони культурної спадщини
02.03.2012 | 09:09
Прес-служба Міністерства культури

1 березня відбулося перше засідання оновленого складу Наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська». Нагадаємо, що новий склад Наглядової ради, яку очолив академік Петро Толочко, було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України   20 лютого 2012 року.

У засіданні Ради також взяли участь співробітники Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури, керівництво та науковці Національного заповідника «Софія Київська». На обговорення було запрошено представників засобів масової інформації.

Присутні заслухали інформацію заступника директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Віктора Вечерського про стан вивчення і збереження памток Софії Київської. Заступник генерального директора Заповідника Вадим Кириленко доповів про підготовку об`єктів Софії до роботи в умовах проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

Члени Ради висловили критичні зауваження на адресу керівництва Заповідника, яке припустило ряд порушень в питаннях охорони та належного збереження культурної спадщини. Підсумовуючи обговорення, Рада прийняла наступні рішення:

-  підтримати рішення Міністерства культури щодо визнання незадовільною роботи генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Неллі Куковальскої та розірвання з нею контракту і звільнення з посади в перший робочий день після завершення тимчасової непрацездатності;

- звернути увагу дирекції Заповідника на неприпустимість ігнорування законодавства з охорони культурної спадщини;

- доручити дирекції Софії Київської забезпечити  у місячний термін  підготовку і внесення на розгляд Ради Плану науково-дослідних та ремонтно-реставраційних робіт на 2012-2015 роки;

-протягом 2012 року забезпечити внесення всіх об`єктів культурної спадщини Заповідника до Державного реєстру нерухомих пам`яток України;

-протягом 2012-2013 років розробити План організації території Заповідника;

-протягом 2013 року розробити План управління (менеджмент-план) ансамблем споруд Софійського собору як об`єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;

-протягом 2012 року внести пропозиції щодо оптимізації структури адміністрації Заповідника та проведення атестації працівників.

Члени Наглядової ради також висловили рекомендації дирекції Заповідника опрацювати і подати на затвердження План заходів з підготовки об`єктів Софії Київської до роботи в умовах проведення Євро-2012 та звернути особливу вагу у цьому Плані на забезпечення неухильного виконання заходів щодо збереження Софійського собору та інших об`єктів Заповідника від руйнівної дії атмосферних опадів, благоустрій Заповідника і підготовку об`єкту «Золоті ворота» до безпечної експлуатації у весняно-літній період з усуненням недоліків, які виявилися після завершення реконструкції 2007 року.

версія для друку