українська російська англійська
Укрзалізниця уклала договори щодо вантажоперевезень на території суміжних держав
02.03.2012 | 14:11
Прес-служба Укрзалізниці

Укрзалізниця уклала договори щодо спільної організації вантажних перевезень через державний кордон з представниками залізниць чотирьох сусідніх держав: Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини. Наразі ведеться робота щодо досягнення домовленості із залізничною адміністрацією Болгарії. Про це в інтерв’ю журналістам повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Петро Науменко. «Всього договори щодо спільних вантажоперевезень з Укрзалізницею мають підписати п'ятнадцять перевізників із п’яти країн, зі спільними з Україною кордонами, на території яких діють норми ПГВ  – Правил користування вантажними вагонами», – уточнив Петро Науменко.

У договорах на 2012 рік виникла необхідність включити в розрахунки за користування вантажним вагонним парком і вагони, які знаходяться на балансі вагоноремонтних підприємств Укрзалізниці та мають статус власних.

Петро Науменко запевнив, що  розрахунки не зміняться, зокрема і під час перевезення вантажів у вагонах українських державних вагонних компаній, які на сьогодні прийняли близько 42 тис. вагонів, тобто за користування вагоном зі статусом «власний» оплата здійснюватиметься, як за інвентарний.

«Ми укладали двосторонні договори, якими передбачено ставки плати за користування вантажними вагонами, необхідні норми ПГВ з ремонтів, оформлення прийому та передачі вагонів. В рамках договорів передбачається, що розрахунки за користування вагонами наших вагонних компаній здійснюватимуться, як за вагони інвентарного парку. Правила не передбачають плати за користування власними вагонами – це  повинно виводитися в поле взаємовідносин власник вагона – відправник вантажу. Ми максимально хотіли зберегти облік і розрахунок за його користування по тих договорах, які діяли і раніше, як за інвентарний парк. При цьому угоди передбачають можливість використання цих вагонів за кордоном – за узгодженням з УТЛЦ чи з представником вагонної компанії», – розповів заступник генерального директора Укрзалізниці Петро Науменко.

 

 

версія для друку