українська російська англійська
Митники, правоохоронці та міжнародні організації обмінялися напрацюваннями у протидії незаконному обігу наркотиків
02.03.2012 | 15:30
Прес-служба Державної митної служби

На базі Хмельницького центру підвищення кваліфікації, перепідготовки кадрів та кінології Держмит служби України відбувся міжнародний семінар на тему: «Актуальні питання протидії незаконному міжнародному обігу, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів: вітчизняний та іноземний досвід».

Захід об’єднав представників Держмитслужби, інших правоохоронних органів України, а також представників митних адміністрацій та правоохоронних органів Німеччини, США, Латвії, республік Молдова та Білорусь, Російської Федерації, Киргизької та Азербайджанської республік і митних експертів Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, а також представник Центральноазіатського регіонального інформаційного координаційного центру (CARICC).

Метою проведення даного семінару було обговорення сучасного стану протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, також започатковано нові напрямки взаємодії митних та правоохоронних органів.

Під час заходу сторони обговорили низку важливих питань. Серед яких: світові та вітчизняні тенденції розвитку наркотрафіку, досвід проведення міжнародних операцій по протидії незаконному обігу наркотиків, діяльність робочої групи по боротьбі з контрабандою наркотиків Комітету голів правоохоронних підрозділів Ради керівників митних служб СНД  (Група «Н»).

Під час виступу представника Держмитслужби учасників семінару було ознайомлено з факторами, які впливають на оперативну обстановку в зоні діяльності митних органів України та останні тенденції розвитку наркоситуації. Було наведено статистичні дані щодо затримань митними органами наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у 2010 та 2011 роках.

Так, в 2010 році було виявлено 1 189 фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів і прекурсорів, в 2011 році ця цифра збільшилась до 1 969 виявлених фактів.

Митними органами порушено 125 кримінальних справ у 2010 році, а в 2011 – 114 кримінальних справ.

 У 2010 році проведено 32 контрольованих поставки, а в 2011 році –29.

 З незаконного міжнародного обігу у 2010 вилучено біля 800 кг наркотичних засобів, 1 кг психотропних речовин, 24 тонни прекурсорів. Крім того вилучено понад 70 тисяч різних таблеток в складі яких містяться підконтрольні речовини.

 В 2011 році вилучено біля 67 кг наркотичних засобів, 4,5 кг психотропних речовин та 260 тонн прекурсорів, вилучено майже 77,2 тис. різних таблеток, у складі яких містяться підконтрольні речовини.

Що ж стосується статистики поточного року, то станом на 20 лютого 2012 року є такі цифри: 299 фактів переміщення  наркотичних засобів, порушено 22 кримінальні справи та проведено 7 контрольованих поставок. Виявлено  та вилучено біля 48 кг наркотичних засобів та 22 тонни прекурсорів. Крім того, вилучено понад 9,3 тис різних таблеток, у складі яких містяться підконтрольні речовини.

В ході доповіді звернуто увагу на високий рівень організації взаємодії Державної митної служби України з правоохоронними органами України, компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями, та в підтвердження навів відповідні приклади результатів ефективної взаємодії в напрямку протидії контрабанді наркотиків. Другу частину свого виступу представник присвятив опису найбільш значних затримань наркотиків, здійснених в останні кілька років.

Також учасники семінару ознайомились з діяльністю кінологічних служб Держмитслужби. Побачили показові виступи кінологічних команд на тренувальному майданчику.

Участь експертів різних країн у семінарі сприяла не лише обміну досвідом та напрацюваннями у відповідному напрямку роботи, а й забезпечила встановлення практичної взаємодії між митними, правоохоронними органами та міжнародними організаціями. Результатом проведення заходу стало не лише визначення методів співпраці, а й консолідація зусиль, підвищення рівня професіоналізму, поглиблення міжнародних зв’язків та підвищення ефективності роботи у напрямку забезпечення ефективної протидії незаконному обігу наркотиків.

версія для друку