українська російська англійська
Василь Фаринник: МВС не допустить розкрадання бюджетних коштів
02.03.2012 | 16:12
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

2 березня в Українському національному інформаційному агентстві відбулася прес-конференція на тему: «Боротьба з корупцією: демонстрація сили чи закон у дії?».

У ній взяли участь начальник Головного слідчого управління МВС України Василь Фаринник, перший заступник голови Служби безпеки України Володимир Рокитський та заступники Генерального прокурора України Віктор Занфіров та Євген Блажівський.

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів внутрішніх справ є запобігання і протидія корупції.

Так, у 2011 році підрозділами Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України викрито більш ніж 35 тисяч злочинів. Майже половина з них— це злочини проти власності, четверта частина пов’язана з використанням бюджетних коштів. Останнім приділяється значна увага, адже це кошти держави, кошти, які йдуть на потреби наших громадян. Кожний четвертий з цих злочинів зі збитками понад 100 тис. гривень. Більше 10 тисяч злочинів виявлено у сфері службової діяльності. Викрито 2 тисячі злочинів про хабарництво. Це не тільки одержання, але й давання хабара. У 72 фактах хабарництва фігурують суми понад 100 тис. грн.

Протягом 2011 року за вчинення хабарництва викрито 367 службовців органів влади і управління та 434 – контролюючих органів та суддів. Загалом закінчено провадження у кримінальних справах за 29-ти тисячами злочинів, 95 % направлено до суду. Збитки за цими справами складають 1 млрд. 900 млн. грн. і ця величезна сума відшкодована майже повністю ( 96,5%).

Також, концептуально переглянуто організацію протидії корупції підрозділами ГУБОЗ. Як наслідок, з початку року викрито 7 організованих груп, що мали корумповані зв’язки в органах влади та управліннях.

Так, на Дніпропетровщині виявлено угруповання з числа керівництва комунального підприємства, яке за сприяння посадовців міськради організували підписання фіктивних актів виконаних робіт і привласнило понад два мільйони гривень.

Під час свого виступу начальник Головного слідчого управління Василь Фаринник запевнив присутніх журналістів у тому, що з боку керівництва відомства значна увага приділялася недопущенню вчинення противоправних діянь у бюджетній сфері.

«Основна робота, яку веде Міністерство внутрішніх справ України, направлена на те, щоб не допустити розкрадання бюджетних коштів. Саме тому, на сьогоднішній день, вся система бюджетних коштів взята на контроль нашими службами»,- підкреслив Василь Фаринник.

 

 

версія для друку