українська російська англійська
На ІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості "Країна юних майстрів" свої роботи представили понад 400 юних майстрів
03.03.2012 | 10:13
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

ІІ Всеукраїнську виставку-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів» відвідали Президент України Віктор Янукович,  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, центральних та регіональних органів виконавчої влади та більш як 400 юних майстрів і 200 керівників гуртків.

Захід організовано Міністерством освіти і науки молоді та спорту як своєрідний творчий звіт вихованців позашкільних закладів - лауреатів і переможців міжнародних і всеукраїнських масових заходів, проведених минулого року.

Виставкові експонати розміщувалися в окремих Містах Країни юних майстрів та представили дитячу творчість за основними напрямами позашкільної освіти – художньо-естетичним, декоративно-ужитковим, науково-технічним, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим.

Зустріли Президента України молодший хор народного художнього колективу хорової капели «Дзвіночок» Київського Палацу дітей та юнацтва, а потім – дитячі мери: «Міста Мистецтв і народних ремесел», «Міста фантазерів, конструкторів та винахідників», «Міста Науки», «Міста Юннатії», «Міста Мандрів».

Віктор Янукович оглянув роботи дітей, поспілкувався з юними майстрами, техніками, винахідниками,  конструкторами та туристами.

Так, у «Місті Мистецтв» і народних ремесел Глава держави ознайомився з мистецькою галереєю «Дім Миколи». Гості оглянули експозицію, що представлена дитячими малюнками, картинами, скульптурами – роботами учнів Київської дитячої Академії мистецтв. А на експозиції «Народні ремесла» демонструвалися керамічні та гончарні вироби, вироби зі шкіри, лози та соломки, художня мозаїка, вишивка, колекція писанок, ляльок-мотанок, м’яких іграшок, мереживоплетіння на коклюшки, вироби з бісеру, витинанки.

У «Місті фантазерів, конструкторів та винахідників» Президент України оглянув експозицію робіт юних техніків, експонати клубу історичної реконструкції (зброя, облаштунки Середньовіччя); моделі механічної та електрифікованої іграшки; макети будівель народної архітектури; технічні пристрої та механізми; авто, судно, авіа-, ракето-моделі, конструкції повітряних зміїв.

Експозицію наукових досліджень, винаходів, комп’ютерних розробок, технічних пристроїв власного виготовлення відвідувачі виставки оглянули у «Місті Науки».

Учасники та призери всеукраїнських та міжнародних конкурсів, трудових акцій, природоохоронних операцій у «Місті Юннатії» презентували діяльність юних натуралістів на експозиціях: «Хлібна Україна», «Україна - сад», «Зоологічна галерея», «Квітництво та фітодизайн», «Орнітологія», «В об’єктиві натураліста».

Мер «Міста Мандрів» продемонстрував гостям унікальну географічну карту України, що складена з вишивок різних регіонів; ознайомив з археологічними, геологічними знахідками, історичними знахідками періоду Великої Вітчизняної війни, фотовиставкою з життя вихованців центрів туризму.

Свою майстерність на виставці показали дитячі художні колективи м. Києва – лауреати і переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Зокрема, народний художній колектив естрадно-духовий оркестр «Юність»; молодший хор народного художнього колективу хорової капели хлопчиків та юнаків «Дзвіночок»; ансамбль сопілкарів народного художнього колективу народної музики «Первоцвіт»; народний художній колектив ансамбль бандуристів «Золоті струни» Київського Палацу дітей та юнацтва. А також, народний художній колектив естрадно-драматичного театру-студії «Мандарин» Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району столиці.

Глава держави, звертаючись до юних учасників виставки після огляду їхніх робіт, зазначив: «Ми маємо велику надію на вас».

Віктор Янукович побажав дітям здійснення їхніх мрій та досягнення тих цілей, які вони перед собою ставлять. «Я бажаю вам, щоб ви завжди прагнули досягати найвищих висот і щоб вони вам підкорялися», – наголосив Глава держави.

Президент додав, що держава усвідомлює свою відповідальність перед юними громадянами за їхнє гідне життя та майбутнє.

«Ми маємо велику надію на вас, на те, що ви з року в рік будете йти за сьогоднішнім поколінням. А краще, щоб ви не лише наздоганяли, а й переганяли нас», - побажав юним талантам Віктор Янукович.

У свою чергу, Міністр освіти і науки, молоді та спорту  Дмитро Табачник наголосив на міжнародному визнанні української обдарованої молоді: «Якщо говорити про здобутки наших юних винахідників, то це десятки і сотні золотих медалей на європейських і світових змаганнях, це кращі позиції серед європейських країн на всесвітніх змаганнях з робототехніки. На честь наших юних астрономів названо п’ять малих планет».

Потім Дмитро Табачник вручив перші в історії незалежної України свідоцтва, що зареєстровані Державною службою інтелектуальної власності України на набуття авторських прав учням-членам Малої академії наук.

«Ми захистили, згідно із Законом України «Про авторське право і суміжні права», дитячі розробки дорослими патентами, які визнаються й на європейському просторі, і на міжнародному. Хочу привітати кожного, хто отримав патент на винахід», - звернувся до молодих винахідників Міністр. 

Він подякував усім учасникам виставки, побажав їм «успіхів в усіх видах творчості та нових перемог у спорті, дослідах, науці».

Також Дмитро Табачник поспілкувався та поділився своїми враженнями від ІІ Всеукраїнської  виставки-звіту дитячої творчості «Країна юних майстрів» з юними кореспондентами та журналістами інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.

 

версія для друку