українська російська англійська
Чернівецький хімзавод минулоріч збільшив обсяг виробленої продукції на 3 млн. грн.
03.03.2012 | 11:06
Чернівецька ОДА

З початку нинішнього року керівництвом крайової виконавчої влади здійснюються виїзди на підприємства Чернівецької області для визначення основних проблемних питань та шляхів їх вирішення, вивчення можливостей нарощування обсягів виробництва, ознайомлення з виробничими потужностями та соціальним станом. Перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Георгій Галиць відвідав товариство з додатковою відповідальністю “Чернівецький хімічний завод” та поспілкувався з генеральним директором підприємства Василем Візнюком.

“Аби приймати ефективні управлінські рішення, необхідно мати уявлення про ситуація на кожному конкретному підприємстві не тільки із статистичних таблиць, а спілкуватися безпосередньо з людьми”, – сказав Георгій Галиць, з подивом для себе з’ясувавши, що за роки незалежності України ніхто з керівництва обласної державної адміністрації жодного разу не відвідав підприємство, на якому працює півтора сотні працівників.

На Чернівецькому хімічному заводі розмір середньої заробітної плати працюючих за минулий рік становить 3 тис. 208 грн. за середньообласного показника 1 тис. 896 грн. З 1 січня цього року середню заробітну плату на підприємстві збільшено на 16,5%. Завод спеціалізується на виробництві лакофарбової продукції, фільтрувальних елементів, продукції з догляду за автомобілями. На хімзаводі впроваджено міжнародну систему управління якістю ISO 9001, для розробки і впровадження у виробництво нових видів лакофарбової продукції створено дослідно-експериментальну та дослідно-виробничу дільниці, які оснащені сучасним обладнанням. Продукція, вироблена на Чернівецькому хімічному заводі, реалізується у всіх областях України, експортується до країн СНД та Європи. За підсумками минулого року обсяг виробленої продукції збільшено на 3 млн. грн., реалізованої – на 6 млн. грн., повідомив Василь Візнюк. “Для того, щоб максимально якісно виконати замовлення, до кожного замовника виїздять наші спеціалісти, враховують усі необхідні показники, особливості обладнання та технологій”, – відзначив керівник підприємства.

Серед проблемних питань, які існують на підприємстві і потребують вирішення, – високий податок за землю – за 14 га, на яких розміщений Чернівецький хімзавод, за минулий рік сплачено 650 тис. грн. “Ідеологія в цьому питанні має бути чіткою: якщо ми розуміємо, що промислові підприємства – це наповнення бюджету, робочі місця, зарплата для мешканців області, то очевидно, що навіть незважаючи на те, що це можуть бути певні втрати для місцевих бюджетів, треба підходити до ситуації більш збалансовано та диференційовано”, – висловив переконання перший заступник. Він підкреслив, що для таких підприємств необхідно на місцевому рівні створювати всі можливості для роботи та надавати пільги. З цією метою обласна державна адміністрація звернеться до міської ради з пропозицією розглянути питання про можливість зменшення розміру плати за землю для Чернівецького хімзаводу.

Окрім того, управлінню капітального будівництва облдержадміністрації буде доручено провести ревізію на предмет того, на яких підприємствах буковинські будівельні та ремонтні організації закуповують необхідні для роботи матеріали. Георгій Галиць наголосив, що перевага має надаватися саме місцевим виробникам. “Невдовзі на дорогах робитиметься розмітка. Наші дорожники закуповують фарбу для розмітки за тисячі кілометрів у той час, коли фарба, яку випускає Чернівецький хімічний завод, має кращі якісні показники та прийнятнішу ціну”, – сказав перший заступник керівника виконавчої крайової влади.

Нагадаємо, що на останньому засіданні колегії обласної державної адміністрації прийнято рішення про те, щоб участь в тендерах на державні закупівлі брали, передусім, ті організації, установи та підприємства, які зареєстровані на території Чернівецької області та сплачують податки до місцевих бюджетів.

версія для друку