українська російська англійська
Запорізькі отоларингологи запровадили у практику унікальну науково-методичну розробку
03.03.2012 | 15:38
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Отоларингологи Запорізької обласної клінічної втілили в життя технологію застосування унікального штучного матеріалу – пористого тетра-фтор-етілену виробництва НПО «ЕКОФЛОН» (Сант-Петербург, РФ) для пластики ушкоджень носової перегородки і стінок навколоносових пазух. А також спрямували його застосування для вирішення ряду інших медичних проблем, зокрема, при оперативному лікуванні ліквореї у гіпертоніків.

"Науково-дослідна робота щодо застосування екофлону для пластики ЛОР-органів на базі нашого відділення триває вже понад два роки. Це справжній прорив у вирішенні проблеми замісних тканин у реконструктивній хірургії, в цілому, і пластичній хірургії ЛОР-органів, зокрема, - розповів завідуючий відділенням, лікар вищої категорії Ігор Раскін. - Новий матеріал - пористий тетра-фтор-етілен створений із застосуванням нанотехнологій. Він стійкий до інфекцій, добре інтегрується у навколишні тканини, і більше того, вже через 12-15 місяців повністю розчиняється і заміщується власною тканиною пацієнта, від штучного матеріалу не залишається й сліду, а отже, не має потреби у повторній операції для його видалення".

Також запорізькі отоларингологи розробили, запатентували та застосували методику менш травматичного оперативного лікування ліквореї. Ця хвороба трапляється у пацієнтів-гіпертоників на фоні кризу від надмірного внутрішньочерепного тиску, або виникає у результаті тяжких кранеоспинальних травм, зокрема, під час дорожньо-транспортних пригод. За цією методикою такі операції отоларингологи виконують спільно з нейрохірургами без трепанації черепа, з доступом через ЛОР-органи, застосовуючи екофлон для заміщення ушкоджених тканин. Випадків, коли виникає гостра необхідність у такій спеціалізованій фаховій медичній допомозі, у Запорізькій області трапляється щонайменше 5-7 на рік.

Завдяки цим видам спеціалізованої отоларингологічної допомоги, суттєво підвищується рівень соціалізації пацієнтів із серйозними патологіями органів слуху і фактично повертає їх до нормального життя.

Довідково:

КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» є науково-практичною базою для 7 кафедр Запорізького державного медичного університету та 8 кафедр ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти», фахівці яких ведуть активний науковий пошук і роблять свій внесок у світову медицину.

Цей лікувальний заклад, третього рівня акредитації, надає населенню ефективну медичну допомогу в повній відповідності із загальноприйнятими нормами світової медичної практики. Він включає 40-ліжковий ЛОР-стаціонар та консультативне поліклінічне відділенням із сурдологічним та фоніатричним кабінетами, кабінетом з підбору слухових апаратів. Щорічно тут отримує лікування близько 1200 пацієнтів.

  Крім сучасного функціонального дослідження слухового і вестибулярного аналізаторів, у Центрі здійснюються практично всі види функціонально-реконструктивних операцій на середньому вусі. Пацієнтам повертають відчуття суспільної повноцінності, радість спілкування і можливість інтенсивної, творчої діяльності.

 

версія для друку